Hlavní navigace

Alza vyčlenila 200 milionů korun na další inovační projekty

Druhá vlna programu AlzaVenture otevírá dveře dalším originálním nápadům. O co se jedná?
23. 5. 2016

Sdílet

AlzaVenture je program na podporu startupů a dalších projektů s akceleračním potenciálem. Od léta minulého roku, kdy byl program spuštěn, bylo podpořeno již několik nadějných projektů. „Z padesáti zájemců jsme vybrali deset nejzajímavějších, se kterými jsme pokročili v jednáních. O investici jednáme se třemi finalisty. Celková suma investic v prvním kole by mohla dosáhnout desítek milionů,“ dokládá Jan Sadílek, startupový koordinátor Alzy.

V druhém kole má Alza v plánu navýšit investice až do výše 200 milionů korun. Je připravena podpořit i začínající společnosti, které nemají hotový produkt, ale mají zajímavý nápad s potenciálem do budoucna.

„Cílíme na projekty s růstovými ambicemi, které potřebují investici. Podpora může směřovat do IT oblasti, marketingu, obchodu nebo logistiky. Nabízíme nejen tolik potřebné finance pro další rozvoj, ale také vlastní know-how, kancelářské prostory a cenné zkušenosti desítky odborných mentorů,“ doplňuje Sadílek.

Máte také nějaký zajímavý nápad nebo rozpracovaný projekt a potřebujete v začátcích nakopnout? Ozvěte se na venture@alza.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).