Hlavní navigace

Aplikace DIGI TV pro Samsung: elegantní a rychlé řešení

Komerční sdělení
K televizi přes internet od DIGI byly až donedávna potřeba dva ovladače: jeden na televizor, druhý k ovládání set-top boxu.

Sdílet

S novou aplikací DIGI TV pro televize Samsung to již podle televizního operátora nutné není, vystačíte si s jedním ovladačem. Vyzkoušeli jsme, jak aplikace funguje.

DIGI TV poté, co aplikaci pro televizory Samsung spustila, umožnila všem jejich majitelům, které mají modely z roku 2014 a mladší, si DIGI TV bezplatně na několik dní vyzkoušet. Proto jsme tuto nabídku také otestovali a zjistili, že spustit si její vysílání je relativně snadné.

Stačí si na televizoru Samsung – samozřejmě připojenému k internetu – najít a stáhnout aplikaci DIGI přes Samsung Store přímo ve svém televizoru. Pak už je potřeba jen poslat SMS ve tvaru DEMO na telefonní číslo 736 350 600. SMS s párovacím kódem, nezbytným pro aktivaci služby, dorazí obratem.

Po spuštění aplikace na televizoru se zobrazí obrazovka pro zadání párovacího kódu. Po jeho zadání kódu pomocí ovladače se aplikace spustí a na televizoru zpřístupní nabídka DIGI TV, která zhruba odpovídá Základnímu balíčku.

Solidní programová nabídka s řadou HD kanálů

Nedostanete se k prémiovým kanálům HBO či Cinemax, ale sledovat můžete například JOJ Cinema či kanály Filmbox, a samozřejmě všechny, které znáte z nabídky terestrické televize. Desítky programů si můžete vychutnat v HD rozlišení. Ty mimochodem – s výjimkou stanic České televize – v terestrickém vysílání neuvidíte v HD kvalitě ani po přechodu na DVB-T2.

K dispozici jsou i sportovní kanály: kromě Eurosportů je to také DIGI Sport 2, na kterém najdete ochutnávku exkluzivního sportovního, převážně fotbalového obsahu.

Plná nabídka, zcela jiná liga

Velkou kvalitativní změnu však poznáte, když si vyzkoušíte plnou verzi se všemi DIGISporty, prémiovými kanály jako jsou HBO či Cinemax (publikované Printscreeny jsou z plné verze DIGI TV). Základní ovládání samozřejmě zůstává stejné, jako u čtrnáctidenní ochutnávky, jen vám kromě kanálů, které si zvolíte v příslušném balíčku, přibyde další funkcionalita, možnost nahrávání pořadů.

Jak tedy funguje ovládání DIGI TV pomocí aplikace a jednoho ovladače? Překvapivě snadno, rychle a intuitivně. Všude vás navede nápověda, takže tápat by neměl ani ten, kdo se nepovažuje za přehnaně technický typ.

Barevná tlačítka a šipky

Základním prvkem pro ovládání televizoru je modré tlačítko, po jeho stisknutí se zobrazí menu. Můžete jednoduše přepínat mezi programy, o každém navíc získáte stručnou informaci. Ovládání je jednoduché, snadné a rychlé, při přepínání se televizor neseká.

Každý program si jednoduše zeleným tlačítkem můžete pustit od začátku, v libovolném momentě si jej můžete zastavit, když neběží on-line podle programu, si můžete naopak šipkami přeskočit blok reklam. To se rozhodně neomrzí.

Hlavní trumf, který televize přes internet od DIGI TV nabízí, je ale sedmidenní archiv. K němu se dostanete, když si z menu zvolíte Programového průvodce. Na obrazovce se vám objeví kalendář a po stisknutí nuly na ovladači můžete snadno přepínat mezi jednotlivými dny.

Listujete šipkami, když si vyberete konkrétní program, zeleným tlačítkem jej pustíte od začátku. Pomocí šipek si pak můžete najet na skutečný začátek, protože ten bývá pouze orientační, v reálném vysílání je ovlivněn například reklamními bloky.

Snadné vyhledávání pořadů

Snadno si také můžete vyhledat program. Když si v menu najdete vyhledávání, stačí zadat první tři písmena a film najdete. V případě seriálu se vám zobrazí všechny epizody, které se za uplynulých sedm dní vysílaly. Stačí tedy vědět, že se film někdy a někde v minulém týdnu vysílal a snadno si jej vyhledáte.

Resumé? Ovládání DIGI TV pomocí aplikace je rychlé, intuitivní, vystačíte si prakticky s barevnými tlačítky a šipkami. Navíc vždy v dolní části obrazovky vidíte popis ovládání. Pro lidi, kteří již DIGI TV mají a jsou zároveň majiteli televizoru Samsung, představuje aplikace jasnou volbu. Set-top box můžete vrátit a ušetříte za jeho pronájem. Pro uživatele, kteří o DIGI TV uvažují, jde o elegantní řešení. Prakticky ani nepoznáte, že přecházíte z terestriky na televizi přes internet.

DIGI se ve spolupráci se Samsungem odvedli při přípravě aplikace skvělou práci a nezbývá se než těšit, že brzy přibydou další značky televizorů a další možnosti, jak elegantně a uživatelsky přívětivě DIGI TV užívat.

Informace o možnosti vyzkoušet si aplikaci Samsung pro DIGI TV najdete v přehledné podobě též na speciální podstránce DIGI na https://novadigitv.cz/samsung/. V případě potíží se stačí obrátit na zákaznické centrum, to ale vzhledem k jednoduchosti ovládání aplikace nebude pro většinu uživatelů potřeba.