Hlavní navigace

Aplikace s programem v mobilech ulehčuje život pořadatelům konferencí

Život organizátorů konferencí může být o něco jednodušší. Nová aplikace, kterou využívá například dnešní Google Developer Day, se jim postará o mobilní web se všemi důležitými informacemi. A účastníkům v průběhu konference usnadní orientaci v programu.

Sdílet

Aplikace si rozumí se všemi typy mobilních telefonů, takže už není třeba složitě tisknout papíry s programem. A pak ještě jednou, když některý z řečníků dostane rýmu a nepřijede.

Odpadne také otevírání a zavírání notebooků nebo hledání v papírovém programu pokaždé, když se lidé chtějí na konferenci přesunout z jedné prezentace na druhou, popisuje Michal Šrajer, spolumajitel českého studia Inmite, kde aplikace vznikla a dostala název Conferoo.

Využívá ji například Google pro svůj Developer Day. Conferoo ve svých telefonech měli k dispozici také účastníci nedávného WebExpa či konference Mobile Internet Forum. 

Conferoo je jednoduché univerzální řešení pro jakoukoliv konferenci. Základem jsou čtyři hlavní funkce: program, který si každý účastník personalizuje podle svých preferencí, přehled řečníků konference, stream aktuálních novinek a možnost hodnocení jednotlivých přednášek, vysvětluje Šrajer.

Vývojáři mysleli i na možnost zapojení samotných účastníků konference. Pod každou prezentací je v aplikaci možné komentovat, vyplnit formulář se zpětnou vazbou nebo si stáhnout příspěvky jednotlivých přenášejících.

Conferoo je uzpůsobeno pro všechny typy mobilních zařízení. Dokáže rozpoznat i „nechytrý telefon“ a obsah místo barevné grafiky zobrazí jako text. Autoři kladli důraz i na rychlost a univerzálnost aplikace.

Data jako jsou seznamy přednášek, speakerů i účastníků dokáží vývojáři v Inmite importovat z téměř jakéhokoliv formátu. Conferoo lze integrovat se službami třetích stran a měnit barevnost a grafiku podle korporátní identity klienta.

Vše funguje v cloudu, takže není vůbec potřeba řešit hosting. Vlastně nám stačí jen tabulka s programem a druhý den může být stránka na světě, doplňuje s úsměvem Michal Šrajer.

V aplikaci je možné aktivovat také hru nebo soutěž pro účastníky. Příkladem je hra QR Hunters z loňského GDD, kdy bylo úkolem účastníků sbírat body z ukrytých QR kódů.

Díky své univerzální použitelnosti není toto řešení drahé a může si ho dovolit každý pořadatel konference. V budoucnu by klidně mohlo sloužit jako hlavní rozhraní pro návštěvníky a klasický web už konference potřebovat nebudou, plánuje Michal Šrajer.

Studio Inmite je česká jednička ve vývoji aplikací pro chytré mobilní telefony – ať už jde o Android, iOS nebo mobilní web. Od roku 2008 vytvořilo přes 40 aplikací. Patrně nejznámější projekt je aplikace pro živé vysílání zpravodajského kanálu ČT24 i sportovní ČT4. Vývojáři z Inmite jsou pyšní také na sérií aplikací pro Google, Vodafone nebo na uživateli oblíbenou SMS Jízdenku. Na světovém trhu zaznamenala úspěch jejich aplikace Corkbin pro milovníky vína.