Hlavní navigace

Aplikace s programem v mobilech ulehčuje život pořadatelům konferencí

Život organizátorů konferencí může být o něco jednodušší. Nová aplikace, kterou využívá například dnešní Google Developer Day, se jim postará o mobilní web se všemi důležitými informacemi. A účastníkům v průběhu konference usnadní orientaci v programu.
19. 10. 2011

Sdílet

Aplikace si rozumí se všemi typy mobilních telefonů, takže už není třeba složitě tisknout papíry s programem. A pak ještě jednou, když některý z řečníků dostane rýmu a nepřijede.

Odpadne také otevírání a zavírání notebooků nebo hledání v papírovém programu pokaždé, když se lidé chtějí na konferenci přesunout z jedné prezentace na druhou, popisuje Michal Šrajer, spolumajitel českého studia Inmite, kde aplikace vznikla a dostala název Conferoo.

Využívá ji například Google pro svůj Developer Day. Conferoo ve svých telefonech měli k dispozici také účastníci nedávného WebExpa či konference Mobile Internet Forum. 

Conferoo je jednoduché univerzální řešení pro jakoukoliv konferenci. Základem jsou čtyři hlavní funkce: program, který si každý účastník personalizuje podle svých preferencí, přehled řečníků konference, stream aktuálních novinek a možnost hodnocení jednotlivých přednášek, vysvětluje Šrajer.

Vývojáři mysleli i na možnost zapojení samotných účastníků konference. Pod každou prezentací je v aplikaci možné komentovat, vyplnit formulář se zpětnou vazbou nebo si stáhnout příspěvky jednotlivých přenášejících.

Conferoo je uzpůsobeno pro všechny typy mobilních zařízení. Dokáže rozpoznat i „nechytrý telefon“ a obsah místo barevné grafiky zobrazí jako text. Autoři kladli důraz i na rychlost a univerzálnost aplikace.

Data jako jsou seznamy přednášek, speakerů i účastníků dokáží vývojáři v Inmite importovat z téměř jakéhokoliv formátu. Conferoo lze integrovat se službami třetích stran a měnit barevnost a grafiku podle korporátní identity klienta.

Vše funguje v cloudu, takže není vůbec potřeba řešit hosting. Vlastně nám stačí jen tabulka s programem a druhý den může být stránka na světě, doplňuje s úsměvem Michal Šrajer.

V aplikaci je možné aktivovat také hru nebo soutěž pro účastníky. Příkladem je hra QR Hunters z loňského GDD, kdy bylo úkolem účastníků sbírat body z ukrytých QR kódů.

Díky své univerzální použitelnosti není toto řešení drahé a může si ho dovolit každý pořadatel konference. V budoucnu by klidně mohlo sloužit jako hlavní rozhraní pro návštěvníky a klasický web už konference potřebovat nebudou, plánuje Michal Šrajer.

Studio Inmite je česká jednička ve vývoji aplikací pro chytré mobilní telefony – ať už jde o Android, iOS nebo mobilní web. Od roku 2008 vytvořilo přes 40 aplikací. Patrně nejznámější projekt je aplikace pro živé vysílání zpravodajského kanálu ČT24 i sportovní ČT4. Vývojáři z Inmite jsou pyšní také na sérií aplikací pro Google, Vodafone nebo na uživateli oblíbenou SMS Jízdenku. Na světovém trhu zaznamenala úspěch jejich aplikace Corkbin pro milovníky vína.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).