Hlavní navigace

Internetová aukce Děti dětem startuje již počtvrté

Praha 1. 4. 2008. Sdružení Linka bezpečí zahájí 4. ročník dětské internetové aukce Děti dětem. Ta poběží na webové adrese http://aukce.linkabezpeci.cz/ v době od 3. do 24.4. 2008. Zájemci zde mohou vydražit obrázky a objekty vytvořené dětmi v mezinárodní výtvarné soutěži Malujeme po síti.

Sdílet

Díla do dražby věnoval Český rozhlas Online. Věříme, že si každý v aukci nalezne svého favorita a bude se snažit jej získat. Výtěžek aukce bude jako každoročně využit pro financování projektů krizových linek SLB, které pomáhají dětem a dospívajícím v tíživých situacích, vysvětluje účel aukce Martin Balcar, ředitel Sdružení Linka bezpečí.

Jaká díla dětská aukce nabízí?

Podle zástupců Českého rozhlasu je tradičně zájem o soutěž veliký. Děti měly v jednom z ročníků kreslit nebo vytvořit z keramiky, dřeva či kovu gorilí mládě Moju a její rodinu nebo gorily ve volné přírodě. Téma děti oslovilo a bavilo, jak sdělovaly ve svých dopisech. Soutěže se zúčastnily děti z České republiky, ale také z Afriky, Finska, Ruska, Indonésie a Slovenska. Svoje díla zaslaly i děti handicapované a z dětských domovů. Nejnovějším tématem, které se děti snažily ztvárnit prostřednictvím mezinárodní výtvarné soutěže, bylo téma „Výlet do světa fantazie“. Výsledkem byly tisíce krásných výletových obrázků, na které se děti většinou nevydaly samy, ale společně s rodiči, sourozenci nebo kamarády. Účastníci aukce mají jedinečnou možnost potěšit sebe nebo své blízké zakoupením výtvarných děl a zároveň pomoci těm, kdo se ocitnou v tíživé životní situaci. Všem účastníkům aukce předem děkujeme

V aukci také Krajčo a Šporcl

Součástí letošní aukce budou i podepsaná CD patronů Linky bezpečí Pavla Šporcla a Richarda Krajča (jeho nejnovější album Poločas). Zpěvák a herec Richard Krajčo se objevuje také na reklamních vizuálech Linky bezpečí.

O Sdružení Linka bezpečí SLB provozuje projekty krizových linek: Linka bezpečí 800 155 555 – primárně určena dětem a dospívajícím v těžkých životních situacích (nonstop bezplatný provoz z pevné i mobilní sítě), Linka vzkaz domů 800 111 113 a 724 727 777 – zaměřena zejména na děti na útěku z domova či ústavních zařízení (bezplatné volání z pevné sítě). Rodičovská linka 840 111 234 – pomáhá řešit dospělým výchovné problémy Linka bezpečí Online- mailová poradna – pomoc@linkabez­peci.cz Chat Linky bezpečí pro děti v nouzi na http://chat.lin­kabezpeci.cz a nově zavedená poradna pro bezpečný internet Internet Helpline http://www.in­ternethelpline­.cz.

Linka bezpečí přijímá a řeší 300–400 hovorů denně. Mezi hlavní témata volajících patří vrstevnické a rodinné vztahy, školní problémy, láska a partnerství, šikana a rasové problémy, týrání a zneužívání dětí. SLB zajišťuje při své práci absolutní anonymitu volajících klientů.