Hlavní navigace

Bezpečnost dnes rozhodně nelze chápat jako věc „nice to have“

Vždy platí, a v oblasti IT bezpečnosti dvojnásob, že nejlepší variantou je prevence.
21. 11. 2017

Sdílet

ATOM – ochrana IT prostředí bez kompromisů

Dnes jsou hackerské útoky prakticky na denním pořádku. Pokud se firma bezpečnosti dostatečně nevěnuje, může být pro ni takový útok v konečném důsledku i likvidační. Podceňování bezpečnostních rizik se zvláště v prostředí IT rozhodně nevyplácí a význam bezpečnosti ještě posílí zavedení směrnice GDPR. Pokud si chcete s ohledem na bezpečnost ušetřit bezesné noci a nervy, stojí za to se zamyslet, jakým způsobem data a systémy chránit, jak se včas dozvědět, že se ve vašem prostředí děje něco, co by se dít nemělo, a zejména, abyste dostali vždy také jasný pokyn, co v takovém případě dělat. A právě toto vše umí služba ATOM – Advanced Threat & Operations Monitoring jako moderní a unikátní způsob monitorování IT prostředí s přímým dopadem na jeho maximální bezpečnost. ATOM je kombinací služby (lze vyžít v cloudu i on premise), řešení – obrovské expertní know-how a lidí (Security Operation Team). Nejde jen o prostý monitoring bezpečnosti, jehož výsledkem jsou hromady grafů, ale o skutečné předcházení útokům a jasným pokynům, jak se chovat v případě ohrožení.

Jak ATOM pracuje

ATOM provádí na pozadí strojové učení a data jsou odesílána skrze zabezpečený kanál velmi silnými šifrovacími mechanismy přímo do prostředí Microsoft Azure a platformy Log Analytics. Zákazníci dostávají pravidelně reporty, notifikace a návrhy způsobu řešení případných bezpečnostních rizik a problémů z mnohaletého know-how špičkových expertů. Řešení zvládá až tisíce serverů a dokáže uchovávat data až do historie 720 dní. S ohledem na GDPR umí poskytnout komplexní auditní stopu pohybu privilegovaného účtu v rámci monitorovaného prostředí.

V čem je ATOM tak unikátní a pro koho je vhodný

Produktů a služeb zmiňujících IT bezpečnost je jistě celá řada. ATOM je v řadě věcí ale jedinečný, a to je také jeden z důvodů, proč zvítězil v kategorii bezpečností řešení a získal ocenění IT produkt roku 2017. Služba odhalí potenciální útoky na systémy viditelné z internetu i vnitřní sítě. K dispozici je konzole přístupu z prohlížeče i mobilního klienta – máte tak dohled nad datovým centrem ve vaší kapse, a to kdykoliv a kdekoliv. Umožní propojení informací s HW (firewally, switche, teplotní, prachová a jiná čidla). Služba není nijak geograficky omezena, je vhodná pro cloud i jako on premise řešení a uspokojí příznivce Microsoft Windows i Linux. Unikátní je také robotické testování aplikací, které urychlí hledání a nalezení případného problému bez nutnosti hlášení uživatelem.

Bezobslužná instalace a cena na principu pay-as-you-go

K instalaci stačí jen vyplnit formulář na www.atom.ms a zvolit si jeden ze čtyř nabízených plánů. Jeho nasazení proběhne na 1 server do 5 minut od obdržení instalačního balíčku. Základní varianta (vhodná zejména pro testování či malé organizace) je zcela zdarma. V případě, že máte zvláštní nároky na sledování prostředí, je také možné zvolit ATOM Custom. Nepotřebujete žádné počáteční investice a náklady si díky metodě pay-as.you-go řídíte sami.

Nebudete mít hlavu jako pátrací balon – ATOM pracuje za vás

Dnes, v období obrovského přívalu informací, opravdu není možné a ani nutné, abyste všemu, co se týká informační bezpečnosti, rozuměli. Vše, co vypadá tak nesmírně složitě, pro vás ATOM převede do srozumitelné řeči o jasné informační hodnotě a dá vám zcela racionální konkrétní pokyny. Nakonec, můžete si ho v základní verzi vyzkoušet zdarma. Všechny informace najdete na www.atom.ms.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).