Hlavní navigace

Cena zlata roste šokující rychlostí

Ochráníte úspory před inflací, neplatíte DPH a daň z příjmů, zároveň se jedná o bezpečnou a likvidní investici.
28. 7. 2020

Sdílet

Investiční zlato má schopnost uchovat svou kupní sílu, přičemž skutečná cena tohoto žlutého kovu je stabilní po tisíce let. V posledních několika dnech navíc jeho cena roste raketovou rychlostí.

V okamžiku, kdy Česká republika vstoupila do Evropské unie, došlo k nemalým změnám i v celní a daňové politice. Investiční zlato je nejen v tuzemsku, ale dokonce ve všech státech Evropské unie osvobozeno od daní.

Cena zlata má rostoucí trend

Pokud tedy plánujete použít zlato jako prostředek pro uchování hodnoty majetku, je ideální doba pro jeho koupi. Výhodně zúročíte své peněžní prostředky, ovšem nutno podotknout, že k zajímavému úročení nedochází během několika dnů či měsíců, ale spíše až let.

V posledních dnech začala hodnota zlata stoupat, dokonce překonala hodnotu 1 945 amerických dolarů za jednu unci.

Jak se cena zlata změnila v posledních 10 letech?

U levnějších obchodníků vyjde zlatá cihla o hmotnosti jeden kilogram na 1 443 342 korun, běžně ji však najdete za cenu 1 498 137 korun. Zajímavé je určitě porovnání toho, jaká byla cena zlata před deseti lety. Dne 27.7.2010 se takový slitek prodával za 778 137 korun. Jestliže jste tedy v té době investiční zlato koupili, udělali jste správné rozhodnutí, protože v současné době je jeho cena takřka dvojnásobná.

Jelikož česká koruna je momentálně silná, je pro vás nákup zlata ještě výhodnější. Jakmile koruna oslabí třeba o jednu korunu, cena kilogramu zlata vzroste o 50 000 korun. Dokonce se do nákupu investičního zlata pustila i Česká národní banka.

Chcete-li sledovat neustálý vývoj ceny zlata, stačí se dívat na webovou stránku tradičního českého dodavatele zlatých slitků a mincí. Více najdete na www.zlate-mince.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).