Hlavní navigace

Český investiční crowdfunding zažívá renesanci. FinGOOD hlásí rekordní čísla!

 Autor: lupa
Pryč je čas, kdy crowdfunding znamená koupi CD neznámé kapely. Teď je to silný investiční nástroj, který zažívá renesanci!
25. 5. 2021

Sdílet

Z crowdfundingu se stal smysluplný nástroj. Odzvonilo dobám klíčenek a voucherů do bistra na konci ulice, teď je na čase začít vnímat crowdfunding jako nástroj pro zhodnocení svých peněz. Individuální investování bylo pro širokou veřejnost po dlouhou dobu pole neorané.

Situace se mění a lidé si uvědomují, že nechávat ležet své finance na bankovním účtu je skoro to samé jako dobrovolně je házet z okna. Inflace je neúprosná a péče o vlastní finance je více než potřebná.

Díky nástupu moderních technologií už není investování VIP klubem pánů v dobře padnoucích oblecích. Teď stačí vytáhnout mobil a poslat své peníze pracovat za vás. Přesně tohle všechno splňuje investiční crowdfunding.

Investiční crowdfunding na vzestupu

Ten zažívá nebývalou renesanci a stal se z něj moderní způsob financování, který získává popularitu nejen mezi individuálními investory, ale také společnostmi žádající úvěr.

„Cítíme, že i v Česku dozrál čas a investiční crowdfunding je na vzestupu. Zájem, a hlavně povědomí investorů o tomto investičním nástroji jde ruku v ruce se zájmem firem, které pochopily, že crowdfunding jim dokáže nabídnout nejen flexibilní financování, ale navíc i marketingový prostor a možnost vyprávět svůj příběh potenciálním zákazníkům.“ zhodnocuje současný stav českého crowdfundingu Vít Endler z finGOOD.cz.

Že to nejsou planá slova potvrzují čísla z minulého týdne, kdy se prostřednictvím finGOODu odfinancovaly projekty v celkové hodnotě 15,5 milionu korun. 

Kouzlem, kterým tato platforma uhranula už více než 2800 investorů, je snadnost a přehlednost investování. K investování nepotřebujete znalosti technické nebo fundamentální analýzy. Veškeré informace totiž dostanete jasně a přehledně zpracované a bez zbytečných složitostí.

První crowdfundingová investiční aplikace

FinGOOD ovšem nehodlá spát na vavřínech a svou pozici nejrychleji rostoucí crowdfundingové platformy myslí vážně. 

Od začátku roku intenzivně pracuje na vývoji historicky první tuzemské investiční crowdfundingové aplikace. Ta celý investiční proces ještě zjednoduší a crowdfundingové investování bude zase o něco dostupnější.

K tomu všemu představili produktovou novinku v podobě Kontinuálního investování. To je koncipováno pro investory, kteří se nechtějí svému portfoliu věnovat tak intenzivně a zkoumat každou investiční příležitost. Kontinuální investice jim umožní rozložit svou investici v čase a investovat průběžně (každý měsíc) do prověřeného a spolehlivého partnera.

S tímhle tempem a nasazením finGOOD brzo dosáhne svého cíle a odfinancuje letošní plánovanou půl miliardu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).