Hlavní navigace

Český „skillshare“ má už 65 000 studentů a míří do televize

Komerční sdělení
Byl to vlastně pokus, jestli Češi o vzdělávání pomocí on-line videokurzů vůbec stojí. A zatím to vypadá, že vyšel.

Sdílet

Za rok a půl přilákal portál Seduo.cz už 65 000 studentů a spouští velkou reklamní kampaň.

Seduo.cz je česká obdoba vzdělávacích webů typu Lynda nebo Skillshare. Nyní nabízí přes 70 on-line videokurzů s českými lektory, některé zcela zdarma. 

Projektu se zatím daří získávat v oboru známá jména, mezi lektory najdete Michelle Losekoot, Jiřího Sekeru, Jana Tichého nebo Michala Krutiše. Tematicky se kurzy pohybují celkem široce od lekcí angličtiny přes webovou analytiku, digitální nomádství až po human centered design. Dvouhodinovku Konec prokrastinace pro Seduo loni v létě natočil Petr Ludwig, autor stejnojmeného knižního bestselleru.

Žádné pečení chleba

„Lidé se naučí něco užitečného do práce nebo podnikání. Kurzy pečení chleba u nás nehledejte,“ přibližuje svou strategii Jan Nehasil, šéf týmu Seduo.cz. Videokurzy mají oslovit hlavně ty, kteří nemají čas nebo chuť obrážet klasické kurzy a přesto se potřebují vzdělávat. 

Podle Nehasila už i firmy pomalu přicházejí na to, že je třeba zaměstnancům nabídnout také jiné možnosti vzdělávání, než je párkrát za rok poslat na půldenní školení na druhý konec města. „Lidé chtějí mít vše hned dosažitelné ve svém počítači nebo tabletu. Prostě tady a teď, když to potřebuji,“ myslí si Nehasil.

Tak se něco naučíme… ju?

Seduo.cz se nyní snaží oslovit další studenty pomocí kampaně, která je k vidění v televizi i na internetu. Provází jí veselý nesympatický chlápek, který se před rokem objevil poprvé v kampani pracovního portálu Jobs.cz. Oba produkty jsou členy rodiny LMC, podobný kreativní koncept tak rozhodně není náhodný. 

Jedno z videí kampaně Seduo.cz

Televizní kampaní cílíme na všechny, kteří nechtějí, aby jim v práci ujel vlak. Spousta lidí o svém rozvoji přemýšlí, ale ještě pro to nic nedělají. Důvodem jsou různé překážky a některé z nich umí on-line vzdělávání odstranit,“ uzavírá Nehasil ze Seduo.cz.