Hlavní navigace

Cesta k 25Gb ethernetu

Komerční sdělení
Dell EMC odpoveď na potřebu vyšší propustnosti a nižší latenci sítě kladené moderními aplikacemi, virtualizací a streamováním full HD videí.

Sdílet

Ethernet momentálně prožívá nevídaný comeback a to zejména díky nárokům kladených novými technologiemi jako Wifi 802.1ac, in rack networkingu pro virtualizační platformy a softwarově definované storage.Každá z těchto technologií klade zvýšené nároky na propustnost sítě, nicméně hlavním kritériem pro většinu uživatelů jsou pořizovací náklady a celkové úspory prostředků spojené s adopcí nových technologií.

Ethernet na přístupové vrstvě tyto požadavky adresoval navýšením přenosové rychlosti na 2,5 respektive 5Gb bez nutnosti investic do nové strukturované kabeláže požadované při přechodu z 1Gb na 10Gb ethernet.

Ekonomické argumenty v datových centrech u tzv. top of the rack networkingu jsou ještě jednodušší. Dnes zažitá kombinace 40Gb ethernetu pro připojení do core switchů a 10Gb ethernetu směrem k serverům nebyla většinou uživatelů přijata pro svoje vysoké pořizovací náklady zejména díky ceně 40Gb optických modulů. 

Dostupnost 25Gb konektivity na straně serverů 14 generace a 25Gb top of the rack switchů od firmy Dell EMC činí upgrade konektivity finančně zajímavější pro širší skupinu uživatelů. 25Gb ethernet nabízí 2,5 propustnost oproti 10Gb ethernetu, nicméně v porovnání s 40Gb ethernetem dosahuje těchto rychlostí za použití jedné datové cesty.

To znamená, že switche a optické moduly jsou vyráběny efektivněji a tím pádem levněji než u již zmiňovaného 40Gb ethernetu, který potřebuje cesty čtyři pro dosažení potřebné rychlosti.

Nasazení 25Gb ethernetu znamená v konečném důsledku podstatné snížení nároků na potřebnou kabeláž, počtů switchů, místo v racku a nároky na chlazení v porovnání s kombinací 10Gb/40Gb ethernetu. V neposlední řadě, 25Gb ethernet switche také nabízí tzv. drop in upgrade díky své zpětné kompatibilitě s 10Gb variantou a to i bez nutnosti upgrade serverů na 25Gb.

Výhody 2,5× navýšení rychlostí ocení každý uživatel, který řeší zvýšené nároky na propustnost serverů a storage platform, popřípadě technologie jako NVMe, PCIe 3,0 či all flash storage. 

Dell EMC, leader na poli tzv. open networkingu nabízí po omezenou dobu 25Gb switch S5048-ON za cenu 10Gb modelů. Přijďte se přesvědčit, co by to pro Vás znamenalo. Kontaktujte nás pro více informací nebo nezávaznou konzultaci.