Hlavní navigace

Čeští experti představují aplikaci Safety4Transfer na šifrované sdílení dat

Mělnická IT firma CNS a.s. uvádí na trh nový software pro šifrované sdílení dat.
21. 5. 2018

Sdílet

Safety4Transfer mohou využít všichni, kdo potřebují zabezpečit svá citlivá data během přenosu mezi dvěma či více uživateli. 

Ochrana dat je horké téma a zcela oprávněně. Úniky dat větších či menších rozsahů se v USA i na evropském kontinentu objevují pravidelně. Česká firma CNS nyní představuje produkt Safety4Transfer, jehož použití minimalizuje možnost zcizení dat „na cestě“.

„Ve spolupráci s předním českým specialistou na kybernetickou bezpečnost inženýrem Pavlem Mendlem jsme vyvinuli software Safety4Transfer, který řeší přímo tuto problematiku,“ říká Petr Samek z CNS a.s.

Zabezpečení přenosu je zajištěno šifrováním veřejnými klíči (PKI). „Novum však spočívá v nasazení výsledku našeho dlouhodobého výzkumu v oblasti systémů pro správu klíčů, tzv. klíčového hospodářství, které díky využití synergií mnohonásobně navyšuje míru bezpečnosti,“ vysvětluje Pavel Mendl. 

Samozřejmostí je využití zabezpečeného HTTPS protokolu, který si software otevírá pro každou komunikaci zvlášť, dále je využito výhod cloudové platformy Microsoft Azure a vlastního způsobu fragmentace a defragmentace souborů. „Ve spojení s end-to-end šifrováním sadou private a public klíčů tak tento software představuje velmi robustní řešení pro kohokoli, komu záleží na bezpečnosti dat, která sdílí s někým jiným,“ dodává Mendl. 

Velkým očekáváním je nasazení vlastního způsobu šifrování na základě Vernamovy šifry, který firma vyvíjí přes pět let. Po úspěšných testech bude tuto novinku postupně nasazovat do vlastních komerčních řešení a ve spolupráci s partnery v Evropě a v USA i do dalších produktů. „U těch uživatelů, kteří se již nyní rozhodnou využívat verzi založenou na PKI pak bude případný upgrade snadnou záležitostí i díky kontinuitě již zavedených uživatelských návyků,“ uzavírá Mendl. 

Aplikaci je možné vyzkoušet zdarma na www.safety4transfer.com. Rozhovor s Petrem Samkem o tom, co by v této oblasti neměl žádný podnikatel podcenit, naleznete zde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).