Hlavní navigace

Co umí kamery budoucnosti? Diskuzi expertů nabídne Axis Talk 2020

Komerční sdělení
Síťové kamery hlídají bezpečnost ve městech, monitorují dopravu a nově také preventivně měří teplotu. Do jakého řešení se vyplatí investovat a kudy se budou ubírat trendy na neustále rostoucím trhu videodohledu?

Sdílet

I na to odpoví experti v rámci digitální konference Axis Talk 2020, na kterou se můžete zdarma registrovat. Celodenní online konference se koná 25. června od 9:50 do 16:00.

O trendech v dohledových kamerových systémech zde promluví ti nejpovolanější z oboru – například vynálezce první IP kamery Martin Gren. „První IP kamera byla svého druhu revolucí. I nadále se snažíme být inovativní a jakožto globální lídr posouvat trh kupředu. Do vývoje investujeme 18 % obratu,“ popisuje Gren, zakladatel Axis Communications, který na konferenci vystoupí na téma evoluce internetu věcí v bezpečnosti.

Trh s IP kamerami dosáhne podle odhadů v roce 2025 hodnoty 20 miliard amerických dolarů. I díky stabilnímu růstu se firmám jako je Axis vyplatí investovat do vývoje nových produktů. V posledních několika týdnech představil Axis například nejflexibilnější body-worn kameru na světě, a v nejbližších týdnech spatří světlo světa první síťová kamera určená pro analytiku využívající umělou inteligenci s hlubokým učením.

Registraci na Axis Talk 2020 najdete na konferenční webové stránce.

Konference představí žhavé novinky na trhu

Právě na novinky v oblasti produktů se v rámci online konference zaměří Peter Rietz, Director Products & CTO. Jeho přednáška patří k nejočekávanějším zejména díky mnoha novinkám, které na trh IP kamer v poslední době přišly: ať už se jedná o nové multisenzorové kamery nebo kamery, které díky vysokému výpočetnímu výkonu zvládnou pokročilou videoanalytiku – a to bez nutnosti serveru.

„Možnosti, které přicházejí s novou generací chytrých kamer a celkově IP technologií, jsou nezměrné. Mohou z nich čerpat chytrá města, průmysl, doprava, ale i maloobchod. Jakožto globální lídr chceme tyto možnosti ukázat nejen partnerům a systémovým integrátorům, ale i všem zájemcům z řad koncových uživatelů,“ říká programová ředitelka konference Kristýna Švédová ze společnosti Axis a dodává: „Účastníkům konference tentokrát nemůžeme dopřát občerstvení, ale do programu jsme zapojili i několik odpočinkových aktivit, které vám umožní strávit u prezentací příjemný den.“

Mezi hlavní taháky programu budou patřit tyto prezentace:

10.00–10.20: Evoluce internetu věcí v bezpečnosti

Jaké byly začátky internetu věcí, čemu čelíme v současnosti a co nás čeká v budoucím vývoji, objasní dialog mezi Martinem Grenem a Magnusem Zederfeldtem.

11.30–12.00: Videodohled a umělá inteligence – jak jsme daleko?

Umělá inteligence a hluboké učení přináší příležitosti pro novou generaci video analytiky. Zároveň v mnoha případech AI vyvolává velmi vysoká očekávání. Jak se v současné situaci zorientovat?

13.40–14.10: Kompletní řešení – více než jen spolehlivý dohled

Prezentace řešení Axis Camera Station od společnosti Axis, systému zahrnujícího nejen videodohled, řízení přístupu nebo chytré aplikace, ale i kompletně vybavené servery či klientské pracovní stanice

14.50–15.20: Inteligentní systémy pro naše města a dopravu

Koncepční přístup společnosti Axis k problematice chytrých a bezpečných měst. Konkrétní řešení pro jednotlivé oblasti: bezpečnost, chytrou dopravu a udržitelný rozvoj.

Celý program konference Axis Talk 2020 a bezplatnou registraci najdete na konferenční webové stránce.