Hlavní navigace

Den ve veřejném cloudu - pozvánka na online konferenci

Když se řekne veřejný cloud, představíme si nesčetné webové služby, jejichž zřízení či zrušení služby je otázkou několika málo minut, lze plynule měnit rozsah využívané služby, a to i ve velkých skocích.

Doba čtení: 1 minuta

Když se řekne veřejný cloud, představíme si nesčetné webové služby, jejichž zřízení či zrušení služby je otázkou několika málo minut, lze plynule měnit rozsah využívané služby (např. počet e-mailových schránek, kapacitu úložiště, výpočetní výkon pro aplikace atd.), a to i ve velkých skocích. Od méně rozšířeného privátního cloudu se liší tím, že jej poskytuje firma libovolným zákazníkům z celého světa s tím, že veškerá hardwarová infrastruktura je umístěna v jejím vlastním datovém centru, kdežto privátní cloud je jen určitým subjektům a provozuje jej jeden z těchto subjektů, nebo externí provozovatel.

Ideální ukázkou veřejného cloudu jsou platformní a infrastrukturní služby od Microsoftu pod názvem Windows Azure. Windows Azure je plnohodnotnou cloudovou alternativou Windows Server 2008 R2. Díky tomu všechny aplikace vytvořené pro Windows Azure fungují bez jakýchkoli úprav i na WS 2008. Největší síla Windows Azure je přitom ve způsobech, jakými umožňuje pracovat s fyzickou infrastrukturou. Fyzické stroje jsou zde naprosto odděleny od strojů virtuálních (proto nejde použít lokální fyzické úložiště). Díky tomu je možné nabídnout také poměrně progresivní způsoby účtování.

Chcete-li se o veřejném cloudu a o platformě Windows Azure dozvědět více, můžete se zdarma zúčastnit online konference nazvané Den ve veřejném cloudu. Konference probíhá v úterý 13. prosince 2011 od 9:40 do 16:00 formou Live Meetingu.

Dozvíte se například o úspěšnosti veřejného cloudu Microsoftu po druhém roce na českém trhu od Romana Cabálka, generálního ředitele společnosti Microsoft, dále o obchodních modelech na Windows Azure, o stavbě aplikací na Windows Azure, o tom, jak složité je přejít na tuto platformu, o tom, jak vytvořit úspěšný obchodní model pro prodej vašich cloudových řešení s využitím některého z podpůrných partnerských programů Microsoftu a seznámíte se s řešeními partnerů společnosti Microsoft.

Registrace zde: Podrobná agenda a registrace na konferenci