Hlavní navigace

Den ve veřejném cloudu - pozvánka na online konferenci

Když se řekne veřejný cloud, představíme si nesčetné webové služby, jejichž zřízení či zrušení služby je otázkou několika málo minut, lze plynule měnit rozsah využívané služby, a to i ve velkých skocích.
6. 12. 2011

Sdílet

Když se řekne veřejný cloud, představíme si nesčetné webové služby, jejichž zřízení či zrušení služby je otázkou několika málo minut, lze plynule měnit rozsah využívané služby (např. počet e-mailových schránek, kapacitu úložiště, výpočetní výkon pro aplikace atd.), a to i ve velkých skocích. Od méně rozšířeného privátního cloudu se liší tím, že jej poskytuje firma libovolným zákazníkům z celého světa s tím, že veškerá hardwarová infrastruktura je umístěna v jejím vlastním datovém centru, kdežto privátní cloud je jen určitým subjektům a provozuje jej jeden z těchto subjektů, nebo externí provozovatel.

Ideální ukázkou veřejného cloudu jsou platformní a infrastrukturní služby od Microsoftu pod názvem Windows Azure. Windows Azure je plnohodnotnou cloudovou alternativou Windows Server 2008 R2. Díky tomu všechny aplikace vytvořené pro Windows Azure fungují bez jakýchkoli úprav i na WS 2008. Největší síla Windows Azure je přitom ve způsobech, jakými umožňuje pracovat s fyzickou infrastrukturou. Fyzické stroje jsou zde naprosto odděleny od strojů virtuálních (proto nejde použít lokální fyzické úložiště). Díky tomu je možné nabídnout také poměrně progresivní způsoby účtování.

Chcete-li se o veřejném cloudu a o platformě Windows Azure dozvědět více, můžete se zdarma zúčastnit online konference nazvané Den ve veřejném cloudu. Konference probíhá v úterý 13. prosince 2011 od 9:40 do 16:00 formou Live Meetingu.

Dozvíte se například o úspěšnosti veřejného cloudu Microsoftu po druhém roce na českém trhu od Romana Cabálka, generálního ředitele společnosti Microsoft, dále o obchodních modelech na Windows Azure, o stavbě aplikací na Windows Azure, o tom, jak složité je přejít na tuto platformu, o tom, jak vytvořit úspěšný obchodní model pro prodej vašich cloudových řešení s využitím některého z podpůrných partnerských programů Microsoftu a seznámíte se s řešeními partnerů společnosti Microsoft.

Registrace zde: Podrobná agenda a registrace na konferenci

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).