Hlavní navigace

Dial Telecom připravil pro své zákazníky netradiční novoroční dárek

Dial Telecom připojil svoji síť do největšího německého peeringového uzlu, do DeCIX ve Frankfurtu nad Mohanem. V DeCIX (Deutscher Commercial Internet Exchange) navazují svá peeringová propojení nejen ISP z Německa samotného, ale také řady dalších států a DeCIX je díky tomu v současnosti, co se objemu provozu týče, s více než 250 gigabity za sekundu druhým největším peeringovým uzlem na světě.
22. 1. 2008

Sdílet

Dial Telecom v DeCIX uzavřel peeringové dohody kromě řady německých ISP také s operátory z řady dalších evropských zemí (konkrétně z Bosny-Hercegoviny, Finska, Francie, Chorvatska, Itálie, Irska, Maďarska, Nizozemí, Polska, Portugalska, Rakouska, Rumunska, Ruska, Slovinska, Švédska, Turecka, Ukrajiny a Velké Británie) a s operátory z některých vzdálenějších zemí, včetně například Austrálie, Kanady, Spojených arabských emirátů, USA či Tchaj-Wanu.

Nezanedbatelnou část provozu tvoří také velcí nadnárodní poskytovatelé obsahu, kupříkladu data od nás k provozovatelům dvou největších světových vyhledávačů již nyní tečou napřímo, bez využití sítí nebo služeb jakéhokoli transitního operátora, říká Jiří Kutílek, ředitel prodeje služeb koncovým zákazníkům.

Připojení do DeCIX přináší Dial Telecomu nejen zvýšení dostupné kapacity a možnosti dále navýšit kapacitu připojení na jakoukoli myslitelnou hodnotu velmi rychle, ale také úsporu nákladů na transitní konektivitu. A v neposlední řadě je velmi příjemné i snížení latence – po linkách Dialu se paket stihne dostat do Frankfurtu a vrátit zase zpátky do Prahy za pouhých devět milisekund, kdežto sítím transitních operátorů to často trvá i o dvacet milisekund déle. dodává Jiří Kutílek. Připojení do DeCIX je tak symbolickým završením spojení sítí společností Dial Telecom a net4net, které přináší nové možnosti a kvalitu internetového připojení zákazníkům obou, dnes již sjednocených, sí­tí.

Akciová společnost Dial Telecom, a.s., je členem silné mezinárodní telekomunikační skupiny Dial Telecom Group. Zapojením společnosti net4net, a.s., v říjnu minulého roku do nadnárodní skupiny Dial Telecom Group, došlo k posílení pozice významného partnera evropských telekomunikačních operátorů v oblasti služeb páteřních sítí.

Dial Telecom – Jednoduše se připojte