Hlavní navigace

EET pokladnu vám zprovozní na počkání

Stačí si přinést certifikát z finanční správy a odborníci vám s nastavením pomohou.
20. 2. 2017

Sdílet

Více jak 100 tisíc podnikatelů svoji EET pokladnu zatím nekoupilo. Začíná být reálné, že to v návalu posledních dní nestihnou a vystaví se riziku postihů ze strany finanční správy. Špičkový servis a dostupnost podpory je přitom klíčovým aspektem při výběru spolehlivého EET dodavatele. Přitom jen ti největší dodavatelé jsou schopni v návalech posledních dní obsloužit desítky tisíc nerozhodnutých zákazníků osobně.

„Na našich 150 prodejnách spouštíme speciální službu zprovoznění pokladny. Když si zákazník přinese k nákupu i certifikát z finanční správy, naši odborníci mu pokladnu zprovozní na místě. Nezabere to více než pár desítek minut,“ říká Luboš Lukasík, jednatel eKasa. Jde o službu od O2, která se od první vlny těší největší důvěry zákazníků – přes 15 tisíc.

Jak na EET vydělat?

Obecně můžete EET nenávidět, bojkotovat či se kvůli němu stresovat. Stejně tak můžete díky EET vydělat víc peněz. Stačí si vybrat řešení, které otevírá dveře k nabídce nových služeb. Pomůže vám zvýšit produktivitu a automatizuje mnoho zaběhlých činností.

Každodenní uzávěrky tržeb dělám díky eKase výrazně rychleji. Zároveň mám lepší přehled nad prodanými položkami,“ říká Josef Bělehrádek z Copy centra v Letovicích u Brna.

eKasa začíná postupně nabízet další služby nad rámec standardní evidence EET. Jde zejména o nové zdroje příjmů. Podnikatelé budou moci jednoduše přijímat stravenky, přibude propojení na loterijní terminály. Pokud se tedy například večerka či trafika rozhodne, že chce přijímat sázky, nemusí kupovat další terminál. Stačí mít eKasu a začít využívat nové funkce.

eKasa mi zjednodušila život. Abych znal aktuální výši tržeb, nemusím chodit fyzicky do restaurace jako dříve. Stačí když se připojím do O2 eKanceláře a hned vidím, co se v podniku děje. Navíc máme eKasu propojenou s účetním programem. Platební terminál na karty mi dokonce šetří peníze. Poplatek za transakci je poloviční (0,99%), než u banky před tím. Jednoduše řešeno, s přihlédnutím k počáteční investici 4995 Kč je eKasa skvělá a bohatě mi dostačuje,“ říká Dan Baran, z liberecké restaurace Ztráty a Nálezy.

Už dnes nabízí eKasa speciální moduly pro různé živnosti. Jde například o rezervační systém pro penziony napojený na booking.com, či automatické propojení na nejběžnější účetní programy jako jsou Money, Helios a Pohoda. Jedinečná je i vzdálená správa. Technik na callcentru se může do vaší pokladny, po vašem schválení, připojit na dálku a vykonat požadovaný servisní zásah.

Přijde vystřízlivění

Na českém trhu EET rostou provozovatelé jako houby po dešti. Opakuje se stejná situace, jako v Chorvatsku. Tam svá řešení nabízelo přes 300 dodavatelů. Mnoho z nich lákalo zákazníky na bezkonkurenční nabídku „zdarma“. Nicméně po jednom roce přišlo obrovské vystřízlivění. Přes 200 dodavatelů přestalo fungovat a ti co měli nabídku zdarma, zdražili. Dokonce existují i případy obchodníků, kteří svoji pokladnu museli až 3× měnit. Přešili jen ti největší dodavatelé s velkým servisním zázemím.

Na začátku EET v Chorvatsku bylo 320 různých providerů. Dnes jich je méně než 100. Pro mnoho dodavatelů bylo velmi těžké udržet kvalitu služby jako bezpečnost a zálohování. Často se stávalo, že když se obchodníkovi rozbilo jeho HW zařízení, dostal se do obrovských potíží. U free služeb neměl žádnou zálohu dat, kvalitní zákaznická podpora často nefungovala. Ve výsledku museli přejít k většímu a stabilnějšímu poskytovateli a začít znovu. Týkalo se to desítek tisíc podnikatelů. říká Hrvoje Somun, který působil v Chorvatsku jako výkonný ředitel APIS IT. Jedná se o chorvatskou obdobu české Státní pokladny. Má tam na starosti provoz různých státních agend, mimo jiné EET.

Provozovatelé si to zatím málo uvědomují, ale naprosto klíčová je pro EET pokladnu bezpečnost. „Naše eKasa využívá nejmodernější a nejodolnější kryptografické řešení speciálně vyvinuté pro mobilní zařízení. Vzniklo ve spolupráci s českou společností TeskaLabs, která operuje po celém světě. Pokud uživatel dodržuje základní bezpečnostní pravidla typu nepsat heslo na papírek pod kasu, nikdo se mu do kasy nenabourá,“ dodává Lukasík.

Platební terminál od O2 má daleko nižší transakční poplatky (0,99%) oproti bankám. Navíc neplatíte další paušál za terminál.

eKasa od O2:

  •        Provoz zdarma při platbách kartou
  •        Online přehled o tržbách odkudkoli
  •        Špičková zákaznická podpora
  •        Propojení s účetními programy
  •        Automatické zálohování
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).