Hlavní navigace

Flexibilita a škálovatelnost s pětihvězdičkovými servery Lenovo

Komerční sdělení
Konec roku je ideální dobou pro obnovu firemní infrastruktury a nasazení novějších spolehlivých serverů.

Sdílet

Stejně jako veškerá elektronika i servery časem zastarají a jejich reakční doba, spolehlivost i zabezpečení se mohou stát problémem pro firmu, která potřebuje fungovat bez zbytečného zdržování. Servery jsou totiž klíčovým prvkem jakékoliv firemní infrastruktury a bez jejich spolehlivé práce se neobejde prakticky žádný proces, ať už jde o webové stránky, síťové aplikace či podnikové databáze.

Právě svou spolehlivostí dlouhodobě vynikají servery Lenovo z produktové řady System x. Modely System x3650 M5 a System x3550 M5 přitom v nedávném testu britského odborného webu IT Pro získaly nejvyšší možné hodnocení pěti hvězdiček.

System x3650 M5: Škálovatelnost v krvi

Web zaměřený na analýzy, recenze a informační servis pro profesionály v oblasti podnikových informačních technologií ocenil na serverech Lenovo především vynikající poměr ceny a výkonu, nízkou spotřebu energie, flexibilitu a snadnou rozšiřitelnost, která umožňuje v případě potřeby plynule navyšovat kapacitu.

Na serveru Lenovo System x3650 M5 britští recenzenti nejvíce ocenili dva nejnovější osmijádrové procesory Intel Xeon E5–2630 v4, které poskytují dostatek výkonu i na ty nejnáročnější úkoly. Na zisku nejvyššího možného hodnocení pěti hvězdiček měla významný podíl také energetická efektivita serveru. V neposlední řadě zaujalo také vnitřní uspořádání serveru, které umožňuje snadnou údržbu i rozšíření vnitřní kapacity.

V recenzi zabodoval také nový software Lenovo xClarity pro vzdálenou správu serverů, s jehož pomocí je možné obsluhovat celou škálu zařízení od systémů ThinkServer a System x přes switche a disková pole až po rackové skříně.

Nabídku serverů společnosti Lenovo najdete na www.thinkserver.cz