Hlavní navigace

HDTV – něco navíc, nebo budoucí standard televizního vysílání?

Vypínání zemského analogového televizního vysílání pokračuje na podzim do dalších regionů. Ujme se v rámci digitalizace v ČR služba placeného digitálního vysílání ve vysokém rozlišení obrazu – HDTV? Bude tato služba skutečně placená? Nejen o těchto otázkách můžete diskutovat na konferenci Kulatý stůl o digitalizaci.
14. 9. 2009

Sdílet

Hlavním tématem konference Kulatý stůl o digitalizaci bude diskuse o vysílání ve vysokém rozlišení obrazu – HDTV. Která vysílací platforma je pro tuto službu nejvhodnější a opravdu bude toto vysílání pouze placenou službou? Dočkáme se kvalitního HD vysílání i z pozemních vysílačů, a pokud ano, na jak velkém území a pro jaké procento diváků? Stane se z HDTV běžný standard vysílání, bez kterého se neobejde žádná televizní stanice?

Na tyto otázky se pokusí odpovědět v pořadí sedmá odborná konference Kulatý stůl o digitalizaci, která proběhne ve čtvrtek 24. září 2009 od 9:00 v hotelu Jalta, Václavské náměstí 45, Praha 1. Konferenci pořádá server o digitálním vysílání DigiZone.cz.

Registrujte se včas.

Program konference bude rozdělen do tří panelových bloků, které se budou věnovat následujícím tématům:

  • BLOK I: Vypínání analogu ve středních a západních Čechách
  • BLOK II: HDTV jako běžný standard, nebo placená služba?
  • BLOK III: Která vysílací platforma je pro HDTV nejlepší?

Mezi řečníky a panelisty se objeví například Petr Dvořák, generální ředitel televize Nova, Ondřej Zach, programový ředitel HBO Central Europe, Rudolf Pop, technický ředitel České televize, Kamil Levinský, ředitel úseku transformací České Radiokomunikace, či Zdeněk Duspiva, předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci televizního vysílání v České republice.

VII.kulatý stůl Partneři
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).