Hlavní navigace

Hlasujte pro nejlepší mobilní aplikace roku 2011

Společnost Internet Info na začátku března vyhlásila anketu Mobilní aplikace roku 2011, jejímž cílem je zvolit nejzajímavější a nejprospěšnější českou aplikaci pro mobilní telefony napříč platformami.
27. 4. 2011

Sdílet

Mobilní aplikace už dnes nepoužívají jen nadšenci pro nejrůznější technologické novinky, ale i stovky běžných uživatelů chytrých telefonů, které jsou stále rozšířenější a oblíbenější. Za tvorbou těchto aplikací stojí řada českých vývojářů, jejichž úsilí, kreativitu a inovativnost může ocenit každý, kdo se zúčastní ankety Mobilní aplikace roku 2011.

Anketa navazuje na tradici projektu Creative Communication Award, který oceňoval nejen mobilní, ale také internetové aplikace. Vzhledem k vývoji na trhu s chytrými mobilními telefony s přístupem na internet, a v situaci, kdy stále rychleji roste množství stahovaných aplikací, se pořadatel ankety rozhodl zacílit pole zájmu pouze na mobilní aplikace pro již zmiňované telefony.

Cílem ankety je zvolit nejzajímavější a nejprospěšnější českou aplikaci pro mobilní telefony napříč platformami. Anketa je tedy otevřená pro všechny mobilní aplikace na platformách iOS, Android, Windows Phone 7, Symbian, BlackBerry, Bada (Samsung) a HTML5. Mohou se jí zúčastnit všichni majitelé telefonů s operačním systémem, do nichž se dají instalovat aplikace, a samozřejmě vývojáři těchto aplikací s daňovým domicilem v České republice.

Nominační fáze proběhla v termínu 1. března – 10. dubna 2011. Odborná porota roztřídila nominované aplikace do devíti kategorií a od 18. dubna do 18. května má široká veřejnost možnost svým hlasováním určit finální pořadí – v kategoriích i celkově. Pravidla hlasování jsou uvedena na stránkách ankety http://www.apli­kaceroku.cz/2011/pra­vidla/.

Kategorie (nominované projekty jsou na stránce http://www.apli­kaceroku.cz/hla­sovani/):

  1. Hry a zábava
  2. Doprava
  3. Mapy a navigace
  4. Životní styl
  5. Práce, obchod, podnikání
  6. Média
  7. Nástroje
  8. Peníze a nakupování
  9. Komunikace

Vyhlášení výsledků ankety proběhne 1. června na setkání COMMUNICATION WEDNESDAY, odměněni budou jak vývojáři, tak hlasující – http://www.apli­kaceroku.cz/2011/ce­ny/

Vše o anketě, pravidlech hlasování a posléze i výsledky naleznete na stránkách projektu Mobilní aplikace roku 2011: www.aplikacero­ku.cz. Partnery soutěže jsou společnosti Google Česká Republika, Nokia Czech Republic, Seznam.cz a T-Mobile Czech Republic. Anketu pořádá sdružení TUESDAY Business Network, působící pod vlajkou společnosti Internet Info za podpory mediálních partnerů Lupa.cz, Root.cz, Zdroják.cz, SvětAndroida.cz a Blogu Dotekomanie.