Hlavní navigace

Hlasujte pro nejlepší mobilní aplikaci roku 2011

Trh mobilních aplikací a telefonů prochází řadou změn a roste přímo závratným tempem. Společnost Internet Info aktivně sleduje dění na tomto trhu, a proto vyhlašuje anketu Mobilní aplikace roku 2011.
4. 3. 2011

Sdílet

Trh mobilních aplikací a telefonů prochází řadou změn a roste přímo závratným tempem. Do roku 2014 se očekává obrovský nárůst množství stažených aplikací, neustále se vyvíjí vkus a nároky uživatelů, dochází k migracím ke konkurenci. Společnost Internet Info tyto trendy sleduje a chce veřejnosti přinášet aktuální informace z této oblasti, proto vyhlašuje anketu Mobilní aplikace roku 2011. 

Mobilní aplikace už dnes nepoužívají jen nadšenci pro nejrůznější technologické novinky, ale i stovky běžných uživatelů chytrých telefonů, které jsou stále rozšířenější a oblíbenější. Za tvorbou těchto aplikací stojí řada českých vývojářů, jejichž úsilí, kreativitu a inovativnost může ocenit každý, kdo se zúčastní ankety Mobilní aplikace roku 2011. Anketu pořádá sdružení TUESDAY Business Network, působící pod vlajkou společnosti Internet Info. 

Anketa navazuje na tradici projektu Creative Communication Award, který oceňoval nejen mobilní, ale také internetové aplikace. Vzhledem k vývoji na trhu, kde se očekává rapidní nárůst počtu uživatelů chytrých mobilních telefonů s přístupem na internet, a v situaci, kdy stále rychleji roste množství stahovaných aplikací, se pořadatel ankety rozhodl zacílit pole zájmu pouze na mobilní aplikace pro již zmiňované telefony.

Cílem ankety je zvolit nejzajímavější a nejprospěšnější českou aplikaci pro mobilní telefony napříč platformami. Anketa je tedy otevřená pro všechny mobilní aplikace na platformách iOS, Android, Windows Phone 7, Symbian, BlackBerry, Bada (Samsung) a HTML5. Mohou se jí zúčastnit všichni majitelé chytrých mobilních telefonů, tedy telefonů s operačním systémem, do nichž se dají instalovat aplikace, a samozřejmě vývojáři těchto aplikací s daňovým domicilem v České republice.

Vlastní anketa bude probíhat ve třech fázích – od 1. března běží první, nominační fáze, do níž každý uživatel může přihlásit svou oblíbenou aplikaci. 10. dubna budou nominace ukončeny a odborná porota roztřídí nominované aplikace do osmi kategorií:

  1. Hry a zábava
  2. Mapy, navigace
  3. Sociální sítě
  4. Foto
  5. Média (knihy, hudba, filmy…)
  6. Životní styl
  7. Praktické (jízdní řády, počasí, recepty…)
  8. Profesionální

Poté bude spuštěna fáze hlasování, to znamená, že od 18. dubna bude mít veřejnost možnost svým hlasováním určit finální pořadí – v kategoriích i celkově. Vyhlášení výsledků ankety proběhne 1. června na setkání COMMUNICATION WEDNESDAY.

Vše o anketě, pravidlech nominace, hlasování a posléze i výsledky naleznete na stránkách projektu Mobilní aplikace roku 2011: www.aplikacero­ku.cz. Partnery soutěže jsou společnosti Google Česká Republika, Nokia Czech Republic, Seznam.cz a T-Mobile Czech Republic.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).