Hlavní navigace

Honeywell potřebuje rychlost start-upů, zakládá inovační centra a hledá partnery

Honeywell v České republice spolupracuje s technologickými startupy i studenty.
4. 3. 2019

Sdílet

Společnost tak čerpá z flexibilních a rychle se rozvíjejících mladých firem a studentům umožňuje ověřit akademické znalosti v praxi. V loňském roce uzavřela více než desítku partnerství. V poslední době pak například s Vysokým učením technickým v Brně. Prohloubila také spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem (JIC).

„Honeywell aktivně spolupracuje se startupy, univerzitami a malými a středními podniky. Tato partnerství nám poskytují rychlost a agilitu, která nám pomáhá dodávat nová řešení v kratším čase,“ vysvětluje Tomáš Szaszi, EMEA Strategy Leader, Honeywell Technology Solutions.

Ve spolupráci s JIC Honeywell letos například otevřel víceúčelovou inteligentní laboratoř „In-House Startup“, kde se společností spolupracují na inovativních řešeních technologické startupy. Zde společnost provádí výzkum například na projektu „Connected Worker“, který se zabývá navrhováním a testováním inteligentní obuvi pro pracovníky na vysoce rizikových průmyslových pracovištích. Propojení části oděvu se sítí zvyšuje bezpečnost práce a umožňuje v krizových situacích pracovníky s touto obuví najít nebo sledovat statistické hodnoty jejich vitálních funkcí.

Konektivita je všude kolem nás. Je to jeden z hlavních stavebních prvků moderních technologií, které se dnes nacházejí prakticky ve všech odvětvích. Dnes můžeme vše od nejmodernějších letadel až po osobní ochranné prostředky, jako je právě obuv, připojit do sítě,“ vysvětluje Szaszi.

Inovační laboratoř „In-House Startup“ umožňuje inženýrům provádět výzkum i v dalších sektorech, kterými se Honeywell zabývá. Jedním z nich je například „Connected Aircraft”. V tomto případě technici například vyvinuli prototypy nové generace černých skříněk, které v reálném čase streamují letecká data z letadla do pozemních stanic s využitím satelitní komunikace. Data jsou uložena v zabezpečeném cloudovém řešení a zprocesována pro další použití.

Laboratoř „In-House Startup” se tak stala infrastrukturním uzlem pro inovace v mnoha odvětvích. Umožňuje pracovníkům ve společnosti Honeywell využívat konektivitu a spolupracovat s dalšími techniky z celé země na propojených technologiích pro všechny druhy aplikací. Kreativita s technologiemi se pak potkává také v nově vybudovaných inovativních brainstormingových prostorách. Laboratoř, kterou je možné najít v Brně vedle FabLabu, však není zdaleka jediným projektem tohoto roku.

Vývoj propojených technologií je úzce spjat také s akademickým prostředím. Hned několik fakult VUT (Fakulta informačních technologií, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií a Středoevropský institut CEITEC) navázalo se společností Honeywell úzkou spolupráci zaměřenou na výzkum a vývoj ve strategických oblastech jako je např. air urban mobility a inteligentní ochranné prostředky.

„Ve spolupráci s VUT vidím skvělou příležitost k rozvoji inovativních řešení a technologií. Jsem si jist, že společné projekty vytvoří studentům příležitost aktivně se zapojit do průmyslových výzkumných aktivit, jejichž prostřednictvím posunou své studijní zkušenosti na zcela jinou úroveň,“ hodnotí Tomáš Szaszi.

V loňském roce vzniklo ze spolupráce společnosti Honeywell s externími partnery více než 200 nápadů. Tato partnerství aktivně přispívají k vytváření unikátního prostředí pro vývoj inovativních řešení v mnoha oblastech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).