Hlavní navigace

Hudební léto v Českém Krumlově

MHF Český Krumlov nabízí skvělé hudební zážitky v kulisách nádherných krumlovských památek i řadu atraktivních open air koncertů v místní Pivovarské zahradě. Neprojíždějte v létě Krumlov jen po Vltavě, ale vyrazte na některý z hvězdných festivalových koncertů.
14. 6. 2010

Sdílet

Klasika, jazz, muzikály i cross-overy… nabídka je opravdu široká a na své si jistě přijdete i Vy. Že nemáte rádi operu? Tak to jste ještě neslyšeli Josého Curu! Argentinský elegán, který nejenže umí zpívat, ale fascinuje i svým hereckým projevem. Zkrátka brilantní performer a přirozený showman. Jiskřivé árie z italských oper pod hvězdnou oblohou v interpretaci jednoho z nejlepších světových pěvců současnosti exkluzivně 16. a 18. července v Pivovarské zahradě. To je událost sezóny, kterou si nemůžete nechat ujít!

Jsou-li Vašemu srdci bližší spíše lehčí muzikálové melodie, pak přijeďte do Českého Krumlova strávit Noc na Broadway. Netřeba představovat parádní broadwayské evergreeny z dílen Schönberga, Webbera či Bernsteina! Třetí díl populárního muzikálové show nabídne to nejlepší nejen z těchto věhlasných děl v podání tria zpěváků přímo z americké Broadwaye. Noc, na kterou se nezapomíná, zažijete v Českém Krumlově v sobotu 17. července!

Vítězí-li u Vás jazz, pak je volba jasná: 24. července – James Morrison. Famózní jazzový trumpetista, či spíše mulit-instrumentalista, patří do téhož hvězdného ranku jako Quincy Jones, Phil Collins, Frank Sinatra, Dizzy Gillespie, Ray Charles, B. B. King nebo Ray Brown. Kdo byl někdy svědkem senzačního Morrisonova výkonu, ví proč… Dech beroucí virtuozita plnokrevného jazzmana Vám jistě rozproudí krev podobně, jako to on sám zažívá při akrobatickém létání či jízdě rallye, když „relaxuje“. 

Anebo byste rádi od každého trochu? Co takhle dát si cross-over… unikátní směsici žánrů přinese vystoupení houslisty Pavla Šporcla společně s romskou cimbálovou kapelou Romano Stilo v sobotu 14. srpna. Lidová hudba a klasika okořeněná kapkou jazzu, nespoutané muzikantství excelentní romské cimbálovky společně se suverénní virtuozitou brilantního Pavla Šporcla, to jsou speciální ingredience pikantního koktejlu strhujícího rytmu, živelné vášně a ryzího muzikantského jiskření, který Vám namíchá Gipsy Way

Navštivte letos v létě Český Krumlov a uvidíte, že nebudete litovat! Více informací na www.festivalkrum­lov.cz!

CK - festival
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).