Hlavní navigace

I Jára Cimrman věděl, že budoucnost je bez drátů

Když zvolal: „Zkuste to bez drátů, milý Marconi!“, bylo českému géniovi jasné, že budoucnost je bez drátů. A nejen v telekomunikacích. Třeba při vytápění našeho domova.
28. 10. 2013

Sdílet

Myslet na vytápění domu nebo bytu v parném létě je trochu masochistické, ale zkusme raději myslet na úsporu energií a finančních prostředků na ně vynaložených. Myšlenka na úsporu peněz z rodinného rozpočtu může působit jako chladivá koupel v horkém dni – regulací vytápění totiž můžeme ušetřit až 30 % nákladů. Boom chytrých elektroinstalací totiž přináší novinky a překvapení snad každý den. Jednou z posledních inovací je mimo jiné bezdrátová termohlavice RFATV-1, vyráběná firmou ELKO EP.
Slouží k měření teploty v dané zóně a současně umožňuje bezdrátové ovládání ventilu topných těles. Rychle a pohodlně. Nová termohlavice RFATV-1 tak doplňuje široké spektrum bezdrátových přijímačů – aktorů, které společnost ELKO EP vyrábí a dodává buďto samostatně anebo v rámci komplexního a modulárního řešení bezdrátové elektroinstalace iNELS RF Control.

Instalace bez bourání

Bourání zdiva je vždycky událost, která sebou přináší jen samé nepříjemnosti a komplikace, které nezmírňuje ani vyhlídka na zlepšení kvality bydlení. A každý se mu rád vyhne, pokud to jde. Bezdrátová termohlavice RFATV-1 je ideálním řešením jak efektivně řídit teplotu právě bez stavebních úprav.
Výrazně urychluje integraci prvků regulace vytápění do bytu či domu. Měří teplotu a její hodnotu v pětiminutových intervalech zasílá do ovládací bezdrátové jednotky RF Touch (ta se dodává samostatně nebo jako součást systému iNELS RF Control). Jednotka RF Touch následně vyhodnocuje zaslanou teplotu a na základě nastaveného programu otevírá a zavírá ventil radiátoru (topného tělesa) podle potřeby. K jediné ovládací jednotce RF Touch lze přiřadit až 30 termohlavic.
Další výhodou této novinky na poli regulace teploty je bateriové napájení, které umožňuje její rychlou montáž bez sekání do zdí a náročných úprav. Stav baterií je indikován na displeji RF Touch s dostatečným předstihem, takže se nemůže stát, že byste je zapomněli včas vyměnit.

RF Touch ocenili odborníci i veřejnost

Bezdrátová jednotka RF Touch, která hlavice ovládá, není žádným neprověřeným nováčkem a svoji pověst si už zasloužila. Byla totiž oceněna odbornou porotou na veletrhu nejvyšší ocenění – Zlatý Amper. Triumfovala i v kategorii Inovace roku 2011 a ocenila ji Českomoravská elektrotechnická asociace i široká veřejnost. Jednou z jejích hlavních výhod jsou totiž mimo jiné i její kompaktní rozměry. Svojí velikostí totiž připomíná běžné vypínače, dodává se ve variantách umožňujících instalaci do zdi nebo jednoduše na její povrch. Designové provedení odpovídá nárokům dnešních zákazníků – od obyčejných rámečků v množství nejrůznějších barev, až po luxusní kovové nebo skleněné rámečky do nejmodernějších interiérů.

Technické parametry bezdrátové termohlavice RFATV-1:

Napájecí napětí 2× 1,5 V
Životnost baterie cca 1 rok
Ovládání povelem z RF Touch
Vysílací frekvence 868 MHz
Dosah na volném prostranství až 100 m
Pracovní teplota 0 až 50 °C
Pracovní poloha libovolná
Krytí IP 40
Rozměr 65×65×48 mm
Zakončení termoventilu M30×1,5
Zdvih pístu max. 4 mm
Ovládací síla max. 100 N
Součástí balení: adaptéry Danfoss RAV, RA, RAVL
2× baterie AA 1,5V

Další zajímavé informace jsou na facebooku nebo na www.elkoep.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).