Hlavní navigace

In-Comms Forum: tipy, vychytávky a zlepšováky pro interní komunikaci

Mít na starosti interní komunikaci je radost, protože děláte své kolegy šťastnějšími. Jenže kde brát pořád nápady?
24. 4. 2017

Sdílet

V práci trávíme průměrně třetinu života. Je proto důležité, abychom v ní byli spokojeni. A to platí nejen pro vás, ale pro všechny vaše kolegy. Lví podíl na spokojenosti lidí ve firmě má fungující interní komunikace a ti, kdo ji mají na starost. Na konferenci In-Comms Forum si už počtvrté budeme povídat o tom, jak mluvit se zaměstnanci, motivovat je a zapojovat do fungování firmy tak, aby šlapala jako dobře namazaný stroj.

O své zkušenosti se s vámi podělí:

Ivo Mareček, Brand Strategist a Michael Sidó, Senior Head of Internal Communication, T-Mobile

Před pár měsíci v T-Mobile spustili interní sociální síť Facebook Workplace. Ta způsobila revoluci nejen v interní komunikaci. Co se stalo a proč firemní sociální sítě mohou být interní komunikací budoucnosti vám poví Ivo a Michael.

Helena Mládková, Head od Group Internal Communication, Komerční banka

Nikdo, a u zaměstnanců to platí dvojnásob, nemá rád změny. V Komerční bance nedávno spustili zbrusu nový intranet. Dozvíte se, jak si poradili s komunikací tak významné změny, a dostanete i nápady, jak ji udělat zábavně.

Lucie Ehrlichová, specialistka interní komunikace, ČEZ

Dny otevřených dveří pro děti zaměstnanců jsou velmi oblíbené. Jejich organizátorům však mohou přivodit nejednu bezesnou noc, proto vám Lucie dá tipy, jak takovou akci co nejlépe zorganizovat, jak ji komunikovat i co je dobré nezanedbat po jejím skončení.

Hynek Jordán, vedoucí Oddělení komunikace a marketingu, Státní pozemkový úřad

Máte pocit, že s kolegy je to občas složité? Zkuste dělat interní komunikaci ve státní správě, protože to je opravdu oříšek. Sami úředníci by vám dokonce řekli, že je to zbytečnost, která je zdržuje od práce. Hynek vám poví o tom, jak prorážet bariéry a zavádět různé formy interní komunikace v rámci státní instituce.

Magdalena Chvalinová, expertka na interní komunikaci, Philip Morris

Magda se i letos chopí moderace a navíc si pro vás připravila případovku z Philip Morris o komunikaci bezpečnosti. Protože i toto na první pohled nudné téma se dá pojmout zajímavě a nápaditě.

Libor Šimon, co-founder, SYMBIO Digital

Libor je spoluzakladatelem SYMBIA a bude vám povídat o tom, jaké se snaží vytvářet firemní prostředí. A jak díky němu mohou lidé aktivně a přirozeně komunikovat bez toho, aniž by měli manažera interní komunikace. Navíc budete mít možnost nahlédnout do hlavy šéfa a zeptat se ho na interní komunikaci nebo firemní kulturu z jeho pozice.

Veronika Jílková, 2FRESH Reporter, 2FRESH

V malé firmě je potřeba interní komunikace velmi malá, protože všichni si všechno řeknou. Jak ale firma roste, je složitější dostat informace mezi všechny kolegy. Jak v 2FRESH zkouší různé nástroje a kanály a na základě zpětné vazby od zaměstnanců je upravují, prozradí Veronika.

Konference se uskuteční ve středu 31. května od 9 hod v prostorách Royal v Praze 2. Seznamte se s kompletním programem konference.