Hlavní navigace

Internet Developer Forum – konference s nohama na zemi a hlavou v cloudu

Zajímá vás praktické nasazení cloudových technologií a zkušenosti s tím, jak se do cloudu přesouvají data, ale i samotní programátoři? Víte, jak vznikají cloudové technologie a jak mohou být použity při každodenním vývoji běžných aplikací? A jak jste připraveni na příchod cloudů?
17. 3. 2011

Sdílet

Druhý ročník konference Internet Developer Forum, pořádaný serverem Zdroják (sekcí serveru Root), odpoví nejen na tyto otázky. Konference je věnována především praktickému nasazení cloudových technologií. Účastníci si je moci podrobně prohlédnout a „osahat“ na workshopech a rozhodnout se, která je pro ně nejlepší, jestli vůbec nějaká a v čem konkrétně jim ulehčí každodenní programátorskou­ dřinu.

První z workshopů se bude týkat datového úložiště Windows Azure Table Storage. Štěpán Bechynský (Microsoft) ukáže, jak toto úložiště využít a jak k němu přistupovat z různých platforem. Nebudou chybět ani praktické ukázky v jazyce C#, PHP a JAVA. Na dalším workshopu Adam Kliment a Josef Liška (Virtualmaster) představí, jak je jednoduché vytvořit instanci virtuálního serveru v cloudu pomocí DeltacloudAPI s použitím základních unixových nástrojů (curl, shell). Závěrečný workshop se bude týkat zabezpečení firemních klientských PC a notebooků pomocí cloud služby Windows Intune a povede ho Tomáš Kantůrek (Microsoft).
Na konferenci samozřejmě nemohou chybět klasické přednášky. Moderátory celého dne budou Petr Krčmář (Root.cz) a Petr Koubský (TUESDAY Business Network).

Dopolední blok bude otevřen přednáškou Michaela Juřeka (Microsoft) KEYNOTE: Vývojář a cloud – pohled na problematiku očima vývojáře. Dalšími přednášejícími budou Adam Kliment (Virtualmaster) s příspěvkem Prototyping konfigurace linuxových serverů, horizontální škálování a Deltacloud API a Rudolf Kotulán (Cígler Software) On-line fakturace iDoklad aneb síla cloudu pro české živnostníky, na níž budou osvětlena úskalí, která přináší vývoj zdánlivě jednoduché aplikace, ale i důvody, proč byl nakonec zvolen MS Azure a SQL Azure jako platforma pro on-line fakturaci.

V odpoledním bloku se přestaví odborné veřejnosti známý Filip Hráček (Google) s příspěvkem Myslete dopředu: jak si v Googlu představujeme Cloud budoucnosti a Aleš Vocásek (T-Systems) s odpověďmi na otázky přednášky Jak ovládat cloud jednoduše a transparentně. Na ní posluchači uslyší, jak konkrétně řídit svého poskytovatele cloudu i cloud jako takový, změnové požadavky, standardizované komponenty, webové portály a jak je kombinovat.

Aktuální program konference je uveden na odkazu http://idf.iin­fo.cz/program-konference/.

Konference je primárně určena pro vývojáře, šéfy vývoje, projektové manažery IT firem a v neposlední řadě pro odborné novináře, tzn. pro všechny, které zajímá vznik, vývoj a implementace cloudových technologií z teoretického i praktického hlediska.

Zájemci o účast se mohou registrovat prostřednictvím internetového formuláře na stránce http://idf.iin­fo.cz/registra­ce/. Prvních 50 registrovaných obdrží knihu s názvem WordPress – Efektivní publikování na webu od nakladatelství ZonerPress.