Hlavní navigace

Jak můžete své firmě snížit účet za elektřinu, kterou spálí servery a počítače?

Každý podnikatel chce mít náklady na provoz kanceláří co nejnižší, ale v určitých případech může být v legislativní pasti. Může se potýkat s problémem recyklace vlastních přístrojů a dalšími záležitostmi.
28. 2. 2011

Sdílet

Setkání Business Tuesday dá odpovědi nejen na tyto otázky.

Miliony počítačů dokážou pořádně zamávat účty za elektřinu i životním prostředím. Na druhém setkání seriálu Business Tuesday se účastníci seznámí se s tím, jak energetickou náročnost výpočetní techniky krotí největší firmy v oboru v datových centrech poháněných a chlazených zelenou energií. Dozvědí se, jak se změnily mezinárodní standardy upravující energetickou náročnost kancelářských a domácích počítačů. Narazí i na téma recyklace výpočetní techniky a uslyší o tom, zda jsou zelené technologie jen marketingově přifouknutou bublinou, nebo skutečnou obchodní příležitostí.

Michal Feix ze společnosti Seznam.cz prozradí, kolik zaplatí nejnavštěvovanější český web denně za elektrický proud pohánějící jeho servery. Zástupce Greenpeace Jan Freidinger přiblíží, jak vzniká a co o čem vypovídá žebříček Green IT, který řadí největší hráče v oboru informační technologie podle jejich vztahu k ochraně klimatu. A proč by se právě počítačové firmy měly o toto téma zajímat.

Ivan Horák ze společnosti VSHosting se podělí o zkušenosti se zelenými datovými centry a představí je posluchačům očima provozovatelů i zákazníků. Martin Diviš ze společnosti Cisco Systems pohovoří o nových primárních datových centrech, které Cisco začalo stavět v roce 2009 s důrazem na energetickou efektivitu a přívětivost k životnímu prostředí.

V panelové diskusi se kromě již zmíněných objeví Richard Novák ze společnosti GTS Czech, která patří k největším tuzemským provozovatelům datacenter.

Více o programu setkání Business Tuesday, které proběhne v úterý 8. března 2011 od 18 hod v Praze je na odkazu http://jdem.cz/ktu85, kde je kromě jiného i registrační formulář.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).