Hlavní navigace

Jak na nákup šperků přes internet? Online vyberte třeba i zásnubní prsten

Nakupování udělalo během covidové pandemie a několika další velký krok do virtuálního svět. Nakoupit přes internet teď dokážete téměř všechno. Ale co třeba šperky, ke kterým chcete mít vztah? Chcete je přece vybrat osobně a pořádně si je přitom prohlédnout. Podívejte se, jak jednoduše se na internetu dá nakoupit třeba i zásnubní prsten s diamantem.
5. 5. 2021

Sdílet

Vybíráte šperky na internetu poprvé? Přehledné kategorie vás navedou

V online klenotnictví je důležité se hned na začátku správně zorientovat. Například Eppi.cz vás v obrovském množství modelů nenechá zabloudit. Nejdříve vyberete typ šperku, kterým chcete udělat radost a pak se dostanete na rozcestí, které nabízí mnoho dalších tras. Vybírat můžete podle materiálu šperku, stylu, barvy, typu, počtu, umístění drahokamů a mnoho dalších preferencí.

Jak vybrat diamantový prsten? Pomůže vám 4C

Kvalitu a tím i cenu diamantu ovlivňuje několik kritérií, které bychom při výběru diamantového šperku měli znát. Jsou to 4C (colour, cut, clarity, carat weight). Barva, brus, čistota a karátová hmotnost.

Brus je jediný ze čtyř aspektů, kterého u diamantu ovlivňuje lidský faktor. Jednoduše, čím precizněji je kámen vybroušený, tím více háže odlesků a jeho cena se zvyšuje.

Barvu a čistotu diamantu zařídila sama příroda. Při výběru například právě diamantových prstenů je pouhým okem nejspíš nezachytíte. Čím méně barvy kámen má, tím je lépe hodnocen, je vzácnější a také dražší. Barevnost se určuje pomocí pěti kategorií od D do Z, kdy písmenem D je označen ten nejcennější bezbarvý diamant.

Karátová hmotnost hraje při výběru třeba zásnubního prstenu s diamantem velkou roli už jenom proto, že ji poznáte na první pohled. Logicky, čím větší kamínek, tím je těžší – má víc karátů a šperk je dražší. Pomoct potom dokáže chytře vybraný typ osazení, ve kterém může i ten nejdrobnější kamínek vypadat jednou tak velký. Typ osazení se jmenuje „illusion“ a vyplatí se ho vybrat třeba u diamantových náušnic, kde platíte za diamanty dva.

Online nakupování šperku s diamantem má i svou výhodu

Pokud pořizujete zásnubní diamantový prsten pro svou budoucí ženu nebo vybíráte k životnímu jubileu babičce diamantový přívěsek, online na to máte stoprocentní klid. U šperků má totiž už dnes každé dobré online klenotnictví kvalitní fotografie a v popiscích vyčerpávající informace o materiálu šperku i drahokamu, kterým je osazen.

Z pohodlí gauče si vše pročtete a dohledáte, čemu nerozumíte. Pokud vám ale přesto chybí osobní kontakt, udělejte si domácí předvýběr a vyražte se na vybrané šperky podívat naživo třeba do showroomu klenotnictví Eppi v srdci Prahy, které má mimo jiné v portfoliu i investiční diamanty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).