Hlavní navigace

Podívejte se na webinář firmy Milestone. Zdarma poradí, jak ovládnout městské kamery

 Autor: Milestone Systems
Česká města se plní dohledovými kamerami. Jak armádu „očí“ řídit? Podívejte se na záznam webináře společnosti Milestone.
21. 6. 2021

Sdílet

Města investují do moderního zabezpečení čím dál častěji. Jen v Praze bylo dle údajů z roku 2019 něco přes 2 800 dohledových kamer. Instalují se za účelem zajištění bezpečnosti občanů, plynulosti dopravy i jako senzory, které pomáhají monitorovat životní prostředí. Aby se však potenciál této technologie využil naplno a města se stala skutečně chytrými, samotná kamera nestačí. Je nutné ji doplnit o kvalitní software pro správu videa a především vědět, jak takové množství senzorů řídit.

Právě na tuto tematiku se zaměřil webinář s názvem Videodohled pro bezpečná města: Trendy a nová řešení, který se konal ve čtvrtek 24. června a na který se můžete podívat online.Pořádala jej společnost Milestone Systems, přední světový softwarový vývojář, jenž se specializuje na správu kamerových systémů. O trendech a strategiích v zabezpečení měst a obcí promluvil Daniel Korbel, jednatel společnosti BLUECOM a certifikovaný distributor softwaru pro správu videa Milestone. Na téma webináře navíc vznikl speciální ebook, který si můžete stáhnout zdarma.

Chytré kamerové systémy pro bezpečná města

Města napěchovaná hardwarem a množství dat, která tečou… bohužel často nikam. Právě řízení kamerového systému a dalších senzorů se mnohdy stává Achillovou patou měst, jež aspirují na status smart city. Management kamer má totiž důležitý vliv na to, jak bude videodohled užitečný a zda se veškeré informace, které nabízí, využijí odpovídajícím (a samozřejmě etickým) způsobem.

Přitom jsou to právě data z městského dohledového systému, která pomáhají nejenom s bezpečností a rychlým zásahem v případě incidentu, ale i s monitoringem dopravy, plánováním investic do městského mobiliáře nebo s posouzením kvality ovzduší v blízkosti páteřní komunikace. Teprve prostřednictvím dobře nastaveného systému pro správu videa můžou totiž města opřít svoje rozhodování o skutečně spolehlivá data a začít strategicky zlepšovat kvalitu života svých občanů. 

Správná cesta přitom nemusí znamenat vysoké investice do technologií. Velmi často stačí naplno využít potenciál stávajícího systému a najít efektivní způsob, jak získat data, jež se nám nabízejí. Právě o tom na webináři mluvil prezentující Daniel Korbel, který má s městskými kamerovými systémy bohaté zkušenosti. V rámci webináře představil také důležité principy a nejnovější trendy v oblasti chytrých (a hlavně bezpečných) měst. 

Webinář se zaměřil také na následující otázky:

  • Jak můžou městské bezpečnostní technologie zlepšit kvalitu života občanů? 

  • Jakou roli hraje na cestě k bezpečnému městu internet věcí? 

  • Jak ochránit citlivá data, která s sebou městské zabezpečení nutně přináší?

Na celý webinář se můžete podívat zdeNa téma webináře vznikl také ebook Mapování cesty k bezpečným městům, který si můžete stáhnout zdarma.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).