Hlavní navigace

Podívejte se na webinář firmy Milestone. Zdarma poradí, jak ovládnout městské kamery

Komerční sdělení  Autor: Milestone Systems
Česká města se plní dohledovými kamerami. Jak armádu „očí“ řídit? Podívejte se na záznam webináře společnosti Milestone.

Sdílet

Města investují do moderního zabezpečení čím dál častěji. Jen v Praze bylo dle údajů z roku 2019 něco přes 2 800 dohledových kamer. Instalují se za účelem zajištění bezpečnosti občanů, plynulosti dopravy i jako senzory, které pomáhají monitorovat životní prostředí. Aby se však potenciál této technologie využil naplno a města se stala skutečně chytrými, samotná kamera nestačí. Je nutné ji doplnit o kvalitní software pro správu videa a především vědět, jak takové množství senzorů řídit.

Právě na tuto tematiku se zaměřil webinář s názvem Videodohled pro bezpečná města: Trendy a nová řešení, který se konal ve čtvrtek 24. června a na který se můžete podívat online.Pořádala jej společnost Milestone Systems, přední světový softwarový vývojář, jenž se specializuje na správu kamerových systémů. O trendech a strategiích v zabezpečení měst a obcí promluvil Daniel Korbel, jednatel společnosti BLUECOM a certifikovaný distributor softwaru pro správu videa Milestone. Na téma webináře navíc vznikl speciální ebook, který si můžete stáhnout zdarma.

Chytré kamerové systémy pro bezpečná města

Města napěchovaná hardwarem a množství dat, která tečou… bohužel často nikam. Právě řízení kamerového systému a dalších senzorů se mnohdy stává Achillovou patou měst, jež aspirují na status smart city. Management kamer má totiž důležitý vliv na to, jak bude videodohled užitečný a zda se veškeré informace, které nabízí, využijí odpovídajícím (a samozřejmě etickým) způsobem.

Přitom jsou to právě data z městského dohledového systému, která pomáhají nejenom s bezpečností a rychlým zásahem v případě incidentu, ale i s monitoringem dopravy, plánováním investic do městského mobiliáře nebo s posouzením kvality ovzduší v blízkosti páteřní komunikace. Teprve prostřednictvím dobře nastaveného systému pro správu videa můžou totiž města opřít svoje rozhodování o skutečně spolehlivá data a začít strategicky zlepšovat kvalitu života svých občanů. 

Správná cesta přitom nemusí znamenat vysoké investice do technologií. Velmi často stačí naplno využít potenciál stávajícího systému a najít efektivní způsob, jak získat data, jež se nám nabízejí. Právě o tom na webináři mluvil prezentující Daniel Korbel, který má s městskými kamerovými systémy bohaté zkušenosti. V rámci webináře představil také důležité principy a nejnovější trendy v oblasti chytrých (a hlavně bezpečných) měst. 

Webinář se zaměřil také na následující otázky:

  • Jak můžou městské bezpečnostní technologie zlepšit kvalitu života občanů? 

  • Jakou roli hraje na cestě k bezpečnému městu internet věcí? 

  • Jak ochránit citlivá data, která s sebou městské zabezpečení nutně přináší?

Na celý webinář se můžete podívat zdeNa téma webináře vznikl také ebook Mapování cesty k bezpečným městům, který si můžete stáhnout zdarma.