Hlavní navigace

Jak ovlivňuje internet a Facebook běžné životy napříč všemi obory?

Desítky zajímavých řečníků, projektů, nápadů a zkušeností. #NMI17: zaměřeno na internet a sociální sítě.
23. 1. 2017

Sdílet

Konference New Media Inspiration 2017 se koná v sobotu 18. února na půdě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Letos se představí již pošesté a pro ty, co se na jeden den odhodlají vrátit zpět do školních lavic, pořadatelé připravili pestrý program. O moderování konference se podělí internetoví odborníci Petr Koubský, Ján Simkanič a Josef Šlerka.

 „Konference New Media Inspiration je pro mě osobně jednou z nejvíce inspirativních akcí, které pořádáme, protože se zde komerční sféra setkává s akademickou, navíc za přítomnosti mnoha studentů. Propojení těchto různých zkušeností a energií dává vzniknout novým pohledům, kontaktům a projektům,“ přibližuje akci CEO Internet Info a jeden ze zakladatelů konference Ján Simkanič.

Mezi řečníky se objeví řada zajímavých jmen. Peter Podolínský pracoval skoro tři roky jako Client Partner, CEE na centrále Facebooku. Nyní ve společnosti ROI Hunter spolupracuje s některými z největších evropských e-commerce partnerů a věnuje se i nadále pokročilému marketingu na Facebooku. O své zkušenosti s Facebookem se rád podělí i s účastníky konference.

Vystoupí i Jindřich Šídlo aktuálně působící jako šéfreportér ve videozpravodajství portálu Seznam.cz. Díky jeho bohatým zkušenostem promluví o proměnách médií po nástupu Facebooku. O šíření falešných zpráv na internetu či sociálních sítích budou přednášet Jana Leitnerová z HateFree i Pavel Kasík z Technet.cz.

Jak se dá měnit svět pomocí videí a aktivismus 2.0 rozebere Janek Rubeš, známý díky pořadům Jak na to, Život v luxusu nebo Praha vs. prachy na Stream.cz.  

Na New Media Inspiration se bude mluvit i o youtuberech. Jakub Sedláček se živí natáčením videoklipů právě s novodobými celebritami. Mimo to zkoumal lajky českých teenagerů a účastníkům konference prozradí, v čem jsou pro ně youtubeři tak moc noví, jiní a lepší.

O internetu a sociálních sítích jako o nástrojích propagandy pohovoří český neuropatolog, spisovatel a publicista František Koukolík, který se mimo jiné dlouhodobě zabývá vztahem mozku a lidského chování.

Sobota 18. února je den, kdy se akademická půda změní v meeting point zajímavých lidí, myšlenek, ale i zábavy.

Registrovat se můžete na stránkách konference New Media Inspiration 2017, kde také najdete podrobnosti o programu a přednášejících.

Pro aktuální informace o konferenci můžete sledovat i událost na Facebooku.

Produktovým partnerem konference je STRV. Konferenci podporují Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Mediálními partnery jsou iList.cz, Lupa.cz, Markething, Marketing Journal, MediaGuru.cz a Studenta.cz. Konferenci organizují Studia nových médií Filozofické fakulty UK a TUESDAY Business Network. Produkčně akci zajišťuje společnost Internet Info.