Hlavní navigace

Jak se mění priority v IT byznysu

Cloud? To je „zálohování“, ne? Ano, ale také mnoho dalšího. Víte, kam vás mohou moderní cloudové služby skutečně posunout?
13. 9. 2017

Sdílet

Moderní cloudové služby nabízejí mnohem víc než jen virtuální úložiště, kam můžeme umisťovat digitální soubory, abychom k nim kdykoli a odkudkoli měli přístup prostřednictvím mobilního telefonu, tabletu, počítače nebo notebooku. Svým uživatelům totiž zajišťují i kompletní online zázemí včetně provozu serverů, správy databází a platforem pro chod a řízení nejrůznějších aplikací.

Mezi obecné výhody cloudových služeb patří:

• Žádné kapitálové investice do hardwaru ani softwaru.

• Předvídatelné provozní náklady, navíc plně daňově uznatelné a flexibilní podle požadavků.

• Platba pouze za skutečně využitý výpočetní výkon, úložný prostor či počet licencí.

• Nižší náklady na IT infrastrukturu při růstu společnosti.

• Úspory nákladů za vybavení, provoz a údržbu IT oddělení.

• Rychlejší nasazení nových technologií.

• Vyšší bezpečnost dat a dostupnost služeb.

• Stále aktuální verze softwaru.

• Méně rutiny s instalací, správou a zálohováním serverů, efektivnější využívání IT infrastruktury.

• Možnost kombinovat cloudové řešení se stávajícím.

• Garantované SLA.

• Zlepšení mobility a zvýšení produktivity zaměstnanců.

Na začátku jsou nižší náklady
Díky tomu mohou firmy výrazně ušetřit na investicích, neboť si potřebná zařízení nemusejí pořizovat, instalovat ani aktualizovat. Bez nutnosti platit vlastnímu IT oddělení za rutinní práce přitom mají stále k dispozici nejnovější verze hardwaru, softwaru i jednotlivých aplikací.

Moderní cloud ve znamení flexibility a spolehlivosti
Online cloudové prostředí je navíc velmi flexibilní a jeho bleskové přizpůso bení aktuálním potřebám a požadavkům korporátního klienta se v současném konkurenčním prostředí stalo naprostou samozřejmostí. Využití moderních datových center pro chod cloudových služeb pak přináší jistotu maximální úrovně zabezpečení dat a stabilního fungování. Na plynulý chod každého datového centra totiž nonstop dohlížejí přední IT specialisté, jaké by si zdaleka ne každá malá či střední firma mohla dovolit. Budoucnost tedy nehledejme ve hvězdách, ale v oblacích. Otázkou proto není, zda „cloudovat“, ale spíše u koho a za kolik.

Jak vybrat ideálního poskytovatele?
Je už v lidské povaze chtít vždycky to nejlepší. A platí to i pro volbu poskytovatele cloudových služeb. Zaručenou jistotu představují renomované značky, jakou je například Konica Minolta. Ta právě zahájila spolupráci se společností Dataspring, předním českým provozovatelem datových center, a rozšířila tak svou nabídku IT služeb v oblasti poskytování infrastruktury, cloudových nástrojů a zálohování dat. Po akvizici firmy Webcom jde o další významný krok společnosti na cestě její transformace v poskytovatele komplexních IT služeb.

Konica Minolta je nyní schopná poskytovat na nejvyšší úrovni služby úložišť, výpočetních kapacit nebo aplikací. Pro své klienty zajistí celý provoz včetně instalací a pravidelných aktualizací. Zákazníci platí měsíčně pouze za skutečně využívané prostředky, výpočetní výkon, prostor či počet licencí. Odpověď na výše zmíněnou otázku, u koho „cloudovat“, je tedy nasnadě…

Zabezpečení je základem
Konica Minolta se nyní zaměřuje také na vývoj nových IT služeb a další rozšiřování svého portfolio. Nabízí služby dvou geograficky oddělených datových center, jednoho v Praze a druhého v jihomoravských Lužicích, s garancí zabezpečení formou certifikace TIER III a ISO. Kromě nejvyšší úrovně bezpečnosti se také nové služby Konica Minolta vyznačují maximální flexibilitou a dostupností.

Mezi nejvyužívanější cloudové služby Konica Minolta patří: 

• Pronájem serverů a dalších hardwarových prostředků.

• Provoz platformy pro vývoj, běh a řízení různých aplikací.

• Poskytování kapacity úložišť pro zálohování a obnovu dat.

• Správa databází

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).