Hlavní navigace

Jak to dopadne, když se blondýna střetne s Javou…

Rovnou říkám, jak to je: tohle je inzerát, kterým do našeho týmu zoufale hledáme dalšího Java developera. Kdyby to pomohlo, tak bych se snad i svlékla. Nesvléknu, protože jsem sebekriticky uznala, že by to nepomohlo.
13. 1. 2016

Sdílet

Jmenuji se Lucie Tvarůžková a vedu službu Zonky (www.zonky.cz), která chce změnit to, jak v Česku funguje půjčování peněz. Změnit znamená zlevnit, zlidštit, zprůhlednit, zinovovat.

Programátoři by řekli – a měli by pravdu – že o programování nevím zhola nic. Dá se to v podstatě shrnout na dva řádky: vím, co je frontend a co backend. Dokážu vysvětlit rozdíl mezi php a Java, Ember a Angular a vím, co je to GitHub.

Moje hlavní výhoda ale je, že si programátorů vážím. Že si nemyslím, že jsou to podivíni z místnosti bez oken, kterým je potřeba se vyhýbat, věci jim zadávat dálkově a mluvit s nimi jenom, když něco “zase” nefunguje.

A podle toho vedu i tým Zonky. Nevěřím rozdělení týmu na “byznys” a “IT”. Přijde mi to strašně staromódní. Svět se technologicky strašně posunul na to, abychom my z “byznysu” mohli dovolit být chytří jak rádio a diktovat lidem z IT, co mají dělat.

Vždyť dneska už je vlastně všechno IT. Technický způsob myšlení, znalost technologických možností musí být u každého nápadu už od začátku. A tak to funguje na Zonky – programátoři jsou u všech důležitých byznysových rozhodnutí, vědí, jak se nám obchodně daří a mohou navrhovat vylepšení služby, která jsou zcela mimo “jejich byznys”.

Do našeho týmu teď hledáme posilu. Úplně tomu nerozumím, ale řekla bych, že stavět “skorobanku” na kombinaci open source, nových technologiíí a Java, je i odborně zajímavá práce.

Koho hledáme? Člověka s otevřenou hlavou, který chce zkoušet nové věci a v Javě dělal alespoň na jednom velkém projektu.

 Co můžu slíbit? Budete mít skvělého šéfa. Není to sice blondýna a nesvléká se, ale za to skvěle rozumí IT a umí dobře řídit lidi. Jeho jméno je Standa Filipčík, jeho email stanislav.filipcik@zonky.cz a budu ráda, když bude mít přeplněnou schránku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).