Hlavní navigace

Jaké jsou možnosti v placení pomocí mobilních telefonů?

Zaplatit bezkontaktně kartou je pro mnohé z nás již samozřejmostí. Ale jak a kde zaplatit mobilním telefonem? Přijďte to zjistit na odbornou konferenci Trendy v mobilním placení.
25. 2. 2015

Sdílet

Mobilní telefon dnes už neslouží jen ke komunikaci, stále častěji nahrazuje počítač. Mobilem dokážeme zaplatit i přijmout peníze, a tak jej využíváme i jako nástroj pro finanční operace. Svěřujeme mu své finance i osobní údaje a věříme, že jsou zabezpečené. Je tomu opravdu tak? Odpověď nejenom na tuto otázku budeme hledat 18. března na odborné konferenci Trendy v mobilním placení.

Jakým konkrétním tématům bude věnována konference?

Zástupce společnosti Visa, Marcel Gajdoš, představí mobilní peněženky, statistiky z jejich používání a hlavně se zaměří na praktické zkušenosti. Hana Friedlaenderová z Mediaresearch vám na základě výsledků provedeného průzkumu ukáže, jaké jsou trendy v používání mobilních zařízení u spotřebitelů. Na to, jestli lze přijímat platební karty v mobilu a jaké jsou trendy v akceptaci karet pomocí mobilních zařízení, odpoví Petr Staněk z mPOS Solutions a Jozef Puczok z O2 ČR.
Velkým otazníkem jsou platební karty a placení pomocí mobilních telefonů v osobní dopravě. Tomuto tématu se budou věnovat zástupci firem Liftago, Uber, ARRIVA TRANSPORT ČR a Telmax.

Konference se koná 18. března, v Praze. Do 3. března se můžete registrovat za zvýhodněnou cenu.

Více informací o konferenci a registrační formulář najdete zde.

Konference je určena především pro odbornou veřejnost. Příležitost pro setkání a diskuzi na uvedená témata budou mít především zástupci bank, mobilních operátorů, dopravců, provozovatelé mobilních peněženek, obchodníci akceptující karty i vydavatelé karet.

Moderátorem této konference je Dalibor Chvátal, šéfredaktor serveru Měšec.cz.

Partnery akce jsou MasterCard, VISAPWC. Mediálním partnerem je Cardmag. Konferenci dále podporují Česká bankovní asociaceSdružení pro bankovní karty. Organizátorem je server Měšec.cz. Produkčně akci zajišťuje společnost Internet Info.