Hlavní navigace

Kamery, cloud a bezpečnost

Videozáznam bezpečnostní kamery obvykle ukládají na paměťovou kartu, která je vložena přímo do kamery, buď jako nekonečnou smyčku (nekonečný záznam, který se neustále přepisuje), nebo jako krátké klipy zachycující každý pohyb před objektivem. Z pohledu bezpečnosti je nejvýhodnější přímý záznam do cloudu, tzv. Cloud Recording. Proč právě Cloud?
29. 7. 2020

Sdílet

Co se může pokazit…

Paměťové karty nejsou z dlouhodobého hlediska tím nejvhodnějším médiem pro záznam, protože se jejich paměťové buňky neustálým přepisováním opotřebovávají. Při běžném nasazení ve fotoaparátu, smartphonu nebo akční kameře vydrží jedna kartička klidně i několik let, no v případě bezpečnostní kamery se video ve vysokém rozlišení při 30 fps zapisuje na stejnou paměťovou kartu prakticky neustále, díky čemu se buňky opotřebovávají mnohem rychleji. Snadno by se mohlo stát, že karta vypoví službu v tom nejhorším okamžiku a vy nebudete mít zaznamenáno právě to nejdůležitější.

TIP:  Pro lokální záznam doporučujeme volit vždy kartu s větší kapacitou, protože např. při 16 GB kartě znamená 1 TB dat více než 62 úplných přepsání karty, zatímco u 256 GB karty jsou to jenom 4 přepsání. Používejte kvalitní SD karty renomovaných výrobců, které jsou pro kamerové systémy přímo určené (označované např. jako Endurance nebo Extreme). Jsou přizpůsobené pro kontinuální zápis, časté přepisování a nabízí rozšířený rozsah provozních teplot, takže jejich spolehlivost je zajištěna i při použití ve venkovních kamerách.

A nezapomínejte, že se např. i zloděj bude snažit na místě zničit všechny stopy a kartička v kameře pro něj jistě nebude žádnou překážkou. Když ale budete mít video uložené na cloudovém disku „na internetu“, budete mít bezpečnou a dobře chráněnou zálohu.

Tarify pro Cloud Recording

Nové domácí bezpečnostní kamery D-Link podporují službu Cloud Recording a pro každého nabízejí bezplatný program FREE pro max. 3 kamery s archivací záznamů na 1 den (neomezený prostor). To obvykle postačuje, protože v případě potřeby si video z kamery můžete snadno do 24 hodin stáhnout do mobilu. V případě, že chcete víc, můžete si za 2,49 € měsíčně aktivovat program BASIC, při kterém každé video zůstává archivováno po dobu 7 dní, nebo za 4,99 € program PREMIUM s archivem na 14 dní pro až 5 kamer, případně program PRO s archivem až na 30 dní za 9,99 € měsíčně pro až 10 kamer. Tyto služby nabízí D-Link také za zvýhodněné roční předplatné s tarifem od 24,99 € do 99,99 € (při každém ročním tarifu je úspora 16%).

Pokud vám ale stačí 1-denní archiv pro max. 3 kamery, můžete využívat tarif FREE zdarma a zcela bez omezení. Ze strany D-Linku je velmi vstřícný krok, protože cloudové služby bývají obvykle zpoplatněny, obzvláště pokud jde o archivaci velkých objemů dat jako jsou videa z kamery. Jejich servery jsou navíc umístěny v Evropě (Německo), kde platí přísné předpisy o ochraně osobních údajů a GDPR. Zabezpečení je tu proto na opravdu špičkové úrovni.

Jedna aplikace na všechno

Na přístup, obsluhu a nastavování všech smart zařízení D-Link ve vaší domácnosti budete používat jen jednu velmi intuitivní aplikaci – mydlink. Váš digitální život se tím zjednoduší, protože celý systém je navržen s ohledem na uživatele, kteří nepotřebují žádné výjimečné znalosti nebo technické dovednosti. S pomocí aplikace získáte ve svém smartphonu okamžitý přístup ke svým kamerám a cloudovým službám nebo i záznamem Cloud Recording.

TIP: Bezpečnostní kamery D-Link jsou určeny pro nepřetržitý dohled 24/7. S jejich pomocí můžete mít neustálý přehled o tom, co se právě děje u vás doma, a to odkudkoliv na světě. Díky nočnímu vidění, zvukovým senzorem a umělé inteligenci vás kamery D-Link okamžitě upozorní vždy, když zaznamenají podezřelý pohyb, nebo zvuk. Na dálku můžete sledovat vše, co je pro vás důležité a mít tak vždy o všem přehled. Nic vás jen tak nepřekvapí. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).