Hlavní navigace

Když dedikovaný server, tak DELL

Master Internet, provozovatel datacenter Master DC Praha a Brno, navázal spolupráci se společností DELL a pronajímá servery PowerEdge.

Sdílet

Dedikované a managed servery jsou stále rozšířenější a žádanější službou. Především menší a střední firmy, které si dříve vystačily s webhostingem, dnes oceňují výhody vlastního serveru. Vyhrazený výkon, konektivita, bezpečnost, celková stabilita, možnosti využití serveru a řada dalších vlastností řadí serverhosting o několik úrovní nad sdílená řešení. Je to však především spolehlivost, která dominuje mezi požadavky u stěžejních IT projektů. Občasné výpadky webových aplikací, nad kterými jsme kdysi mávli rukou, mohou v dnešní době při podnikání způsobit dramatické ztráty.

Hosting bez jediného výpadku

Vlastní server sám o sobě vysokou dostupnost žádné aplikaci nezaručí. Každá serverhostingová služba je komplexní systém, jehož spolehlivost se odvíjí od jednotlivých součástí. Vedle hardwaru tu hraje podstatnou roli také konektivita, elektrické napájení a celková úroveň poskytované služby. Housingové prostory, kde je server umístěn, by měly disponovat vysoce kvalitní zálohovanou konektivitou, několika napájecími větvemi se záložními zdroji, speciálními klimatizacemi, monitorovacími zařízeními a profesionální podporou. Za těchto předpokladů dostává slovo váš server jako poslední zodpovědný článek. Ten může celý řetěz podtrhnout svojí stabilitou anebo naopak vystavit velkému riziku výpadku, pokud je sestaven z nespolehlivých komponent.

2950

Spolehlivý hardware

Kategorii serverů s maximální dostupností mají u Master Internet zastoupit sestavy od Dell. Servery PowerEdge na trhu vynikají především výkonem a mimořádnou spolehlivostí. Ve prospěch dedikovaných serverů Dell také hraje špičkový HW servis – oprava serveru už do 4 hodin u varianty „Mission Critical“. K pronájmu PowerEdge serverů Master Internet poskytuje zdarma doplňkové služby jako je ovládací panel ISP Manager, dohled dostupnosti provozovaných služeb a automatický monitoring přenesených dat. Spolu s profesionálním zázemím, podporou a správou od Master Internet se tedy jedná o službu, která má zákazníkům přinést nejenom maximální spolehlivost, ale také značnou úsporu nákladů spojených se zaměstnáním kvalitního technika a administrátora.

Master Internet, s.r.o. aktivně nabízí následující modely Dell serverů:

  • „Nejprodávanější rozvaděčový server Dell“ PowerEdge 2950 III
  • „Univerzální a obecně použitelný“ PowerEdge 2970
  • „Server s vysokým výkonem“ PowerEdge 1950 III
  • „Maximální výkon pro virtualizaci“ PowerEdge R900

Více informací viz webové stránky – nabídka Dell dedikovaných serverů. Master Internet tradičně vychází vstříc zákazníkům s nejrůznějšími požadavky, takže není neobvyklé nechat si sestavit server na míru.

Dsc

Zázemí společnosti Master Internet

Společnost Master Internet, s.r.o. (www.master.cz) poskytuje na českém trhu internetové služby od roku 1996. Zajišťuje konektivitu významným českým ISP, hostuje několik tisíc serverů ve vlastních datacentrech a patří tak k předním domácím poskytovatelům serverhostingových služeb. Firma disponuje vlastním autonomním systémem a celorepublikovou sítí na optických vláknech s redundantním připojením k zahraničním internetovým poskytovatelům. Je členem organizací RIPE a NIX.CZ a provozovatelem brněnského uzlu CBIX.