Hlavní navigace

Kniha rovnou z tiskárny? Žádný problém!

Produkční stroje Konica Minolta dokáží vytisknout a svázat knihu během několika minut.
11. 9. 2007

Sdílet

Vysokorychlostní tiskové produkční stroje jsou často nasazovány v provozech kde jsou požadavky na okamžitý přístup k vytištěným dokumentům v kombinaci s velkým objemem tisku za krátký čas. Právě tyto parametry splňují produkční stroje Konica Minolta. Jedním z nich je i model bizhub PRO 1050e, který dokáže tisknout rychlostí až 105 černobílých stran A4 za minutu, což je více jak 6 000 stran za hodinu. bizhub PRO 1050e navazuje na úspěchy předchozího zařízení bizhub PRO 1050, který sklidil řadu ocenění na mezinárodních soutěžích. Oproti konkurenci se však nejedná o „facelift“ staršího stroje, nýbrž o kompletně přepracované zařízení.

bizhub PRO 1050e je primárně konstruován jako tiskové zařízení s možností rozšíření o celou řadu dokončovacích zařízení. Celkově je možné vybrat si z osmnácti konfigurací, které pokryjí nároky nejrůznějších produkčních prostředí. Mimo vysoké rychlosti tisku nabízí zařízení i bohatou funkcionalitu – od oboustranného tisku, až např. po tisk na několik druhů papíru přímo v jedné tiskové úloze.

Jednou z novinek je kombinace zařízení bizhub PRO1050 s finišerem pro lepenou vazbu. Díky tomuto dokončovacímu zařízení je možné vytvářet in-line lepenou vazbu (V2). Pro lepení je použito tavné lepidlo, které zajišťuje pevnost vazby i u knih o několika stech stranách při denním používání. Proces tavného lepení je flexibilní, takže umožňuje výrobu knih a brožur proměnné tloušťky – od 15 listů až do tloušťky 30 mm, a to včetně možnosti vkládání listů se z-skladem.
Mezi klíčové vlastnosti finišeru patří kromě tvorby lepených brožur také přesný in-line ořez obálky, jednostranný či oboustranný potisk obálek, vkládání složených z-listů, či možnost flexibilní volby zdroje pro vkládání obálky.

Díky finišeru pro lepenou vazbu je technologie výroby lepených brožur integrována jako součást automatizované produkce. Unikátní kombinace rychlého tisku o vysokých objemech a automatického vytváření lepených brožur zajišťuje flexibilitu při výrobě při zachování nízkých nákladů. Pro poskytovatele reprografických služeb, či v jiném produkčním prostředí je bizhub PRO 1050 ideální volbou.
Produkční zařízení bizhub PRO 1050e spolu s finišerem pro lepenou vazbu PB-501 bylo oceněno odbornou porotou na v soutěži Zlatý Embax Print 2007 jako nejlepší produkční systém pro černobílý laserový digitální tisk.

Více informací

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).