Hlavní navigace

Koho se týká 3. a 4. vlna EET a jak ušetřit peníze i starosti

Zákon o EET už brzy přinese další změny. Kterých služeb se nově dotkne a jaká EET pokladna vám usnadní podnikání?
3. 8. 2020

Sdílet

Koho a kdy zasáhne 3. a 4. vlna EET

Dosud se zákon o EET vztahoval na stravovací a ubytovací služby (od roku 2016), velkoobchody a maloobchody (od roku 2017). Počínaje 1. lednem 2021 budou muset elektronicky evidovat své tržby nejen dopravci a zemědělci, ale také další odvětví: kadeřnictví, kosmetické salony, nehtová studia, maséři, fotografové, opraváři, hodinoví manželé, stánkaři na trzích, autoservisy a jiné podnikající fyzické a právnické osoby.

Proč zvážit nákup levných EET pokladen a aplikací zdarma

Čínské terminály a aplikace zdarma vás ze začátku sice vyjdou levně, ale z dlouhodobého hlediska zaplatíte více. Opravy a aktualizace EET pokladen stojí čas i peníze a u aplikací zdarma nemáte k dispozici bezplatnou a nepřetržitou podporu ani asistenci při vyřizování EET certifikátu.

Doporučujeme vám proto si najít kvalitní a spolehlivé EET řešení, s nímž bude elektronická evidence tržeb hračka a které zajistí správnost dokumentů dle zákona o EET.

Slyšeli jste už o jednoduché online EET pokladně Leeto?

Spadáte do 3. a 4. vlny EET a hledáte praktický nástroj pro evidenci tržeb? Vyzkoušejte mobilní EET pokladnu Leeto, která pomáhá drobným podnikatelům splnit požadavky zákona o EET, a to beze stresu a zbytečných nákladů. Aplikace Leeto funguje spolehlivě a když ji povoláte „do zbroje“, elektronická evidence tržeb už vám nebude rušit klidné spaní.

EET pokladna Leeto a všechny její výhody

 • Běží na telefonu, tabletu i PC a ve všech populárních prohlížečích.
 • Můžete ji vyzkoušet zdarma po dobu 14 dnů, a když zjistíte, že vám nevyhovuje, dostanete své peníze zpět.
 • Tým podpory Leeto pracuje 24/7 a díky tomu se na něj můžete obrátit ve dne v noci.
 • Cena vás nezruinuje – už od 102 Kč měsíčně (ceník EET pokladny Leeto).
 • Pro velmi malé podnikatele, kteří nemají měsíční příjmy vyšší než 500 Kč, je zcela zdarma.
 • Účtenky můžete pohodlně, rychle a ekologicky (bez použitého papíru) posílat e-mailem nebo přes WhatsApp, či je bleskově přes Bluetooth vytisknout na jakékoli mobilní tiskárně.
 • V ceně jednoho poplatku je přístup do aplikace zdarma pro několik zaměstnanců nebo organizací.
 • Specialisté z Leeto vám bezplatně pomohou se získáním certifikátu EET (podrobný návod ke stažení EET certifikátu), bez kterého se u daňové evidence neobejdete – má stejnou funkci jako podpis a slouží k vaší identifikaci.
 • Není potřeba nic instalovat, rozhraní aplikace je velmi intuitivní a každou účtenku vytvoříte raz dva.
 • Ihned po registraci získáte 400 Kč na předplatné dvou měsíců EET s Leeto.

Leeto se hodí zejména těm, kteří pro registraci prodeje potřebují něco jednoduchého a přenosného a kterým se nevyplatí drahé zařízení, protože mají menší objemy klientů.

EET pokladna ze startu zdarma – jak získat 5 000 Kč

Pokud si pořídíte EET pokladnu, peníze z jejího nákupu můžete získat zpět a pokrýt tak náklady spojené se zavedením EET. Jak? Stačí, když zaevidujete jednu EET účtenku a následně uplatníte slevu na dani v maximální výši 5 000 Kč. O slevu lze jednorázově požádat ve zdaňovacím období, ve kterém jste tržbu poprvé evidovali.

Kdy je možné slevu na dani uplatnit

 • Jste podnikající fyzická osoba (OSVČ).
 • Sleva na dani nepřesahuje výši kladného rozdílu mezi 15 % dílčího základu ze samostatné činnosti a základní slevy na poplatníka (příklady výpočtu slevy na dani).
 • Nárok na slevu mají podnikatelé ve všech třech režimech (běžném, zjednodušeném i zvláštním).

Jak požádat o slevu v daňovém přiznání

Na třetí stranu daňového přiznání uveďte do tabulky č. 1 Údaje o manželce (manželovi) a do řádku 69b) částku, kterou si můžete uplatnit jako slevu na evidenci tržeb.

Více se o novele zákona č. 112/2016 Sb. o elektronické evidenci tržeb dozvíte v § 35bc.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).