Hlavní navigace

Konečně důvěryhodný Linux hosting. Díky Let´s Encrypt.

První vlaštovka mezi hostingovými platformami v Česku automaticky podepisuje hostované weby důvěryhodným certifikátem.
16. 6. 2016

Sdílet

Kompletní přechod na zabezpečený HTTPS protokol je účinnou prevencí bezpečnostních problémů webových stránek.  Webhostingové firmy se tak snaží vypořádat s problémy, se kterými se v praxi setkávají čím dál častěji. Typicky jde o to, že do komunikace mezi webovým serverem a návštěvníkem webu zasahují nepozorovaně nežádoucí subjekty. Ty v lepším případě vkládají nevyžádanou reklamu a v tom horším kradou privátní údaje, šíří malware nebo napadají zařízení klienta. 

ACTIVE 24 na začátku června implementovali do své hostingové platformy pro Linux automatickou a bezplatnou instalaci důvěryhodného SSL certifikátu od certifikační autority Let´s Encrypt. Tento krok přišel poté, co už v loňském roce zavedli podporu HTTP/2. Výchozí nastavení HTTPS v kombinaci s certifikátem Let´s Encrypt je jedním z nejnovějších benefitů, který může nabídnout ověřený a spolehlivý poskytovatel hostingových služeb. Přínosy má pro vlastníky webů i jejich návštěvníky, jejichž soukromá data pomáhá chránit.

HTTPS jako efektivní obrana

Podle certifikační autority Let´s Encrypt bude mít používání HTTPS patřičný ochranný efekt až v okamžiku, kdy bude https celosvětově aktivováno na nezanedbatelném procentu webů. 

ACTIVE 24 začala podepisovat nově zřízené weby letos v červnu a během několika týdnů zpětně podepíše také hostingy zřízené v minulosti. Díky tomu budou na konci léta podepsány další desítky tisíc webů, hostovaných v Čechách. 

Jak přesně to funguje

Každý, kdo provozuje webové stránky na hostingu s OS Linux, dostane kompletní balíček pro zabezpečení webu – HTTPS s rankingem „A“ u nezávislého auditu Qualys SSL Labs včetně HTTP/2 a důvěryhodného Let’s Encrypt certifikátu.Certifikát má platnost 3 měsíce a než vyprší, dojde k jeho automatické obnově. Tento přístup nahrazuje dosavadní praxi, kdy jste si u ACTIVE 24 mohli na svůj web aktivně nainstalovat pouze vlastní, většinou komerční certifikát. Možnost použití sofistikovaného komerčního certifikátu samozřejmě zůstává i nyní.