Hlavní navigace

Konference o WordPressu již na konci února

 Autor: WORDCAMP
WordCamp Praha – Tradiční konference o redakčním systému WordPress proběhne online v sobotu 26. února 2022.
3. 2. 2022

Sdílet

Každoroční česká konference WordCamp Praha se koná v online prostoru, a to v sobotu 26. února 2022. Připraven je tradiční blok přednášek a jako novinka živé diskuzní panely na vybraná témata. Účastníci tak mohou řešit své otázky interaktivně přímo s odborníky. Mezi nimi budou právničky, vývojáři, UX specialisté nebo zkušení podnikatelé.

Celý program najdete na stránce https://prague.wordcamp.or­g/2022/program/, vybíráme z něj:

  • Právní otázky týkají se webových stránek (licence obsahu, ochrana osobních údajů, GDPR, nasazení cookies)

  • Jak zvýšit rychlost a bezpečnost webu

  • Diskuze: Vizuální editory a page buildery (Elementor, Gutenberg, Divi a další)

  • Diskuze: Přístupnost webů v roce 2022

WordPress je základem internetu

Webové stránky vytvořené v redakčním systému WordPress tvoří 40% internetu. WordPress se tedy řadí mezi respektované nástroje a ekosystém doplňků a služeb vytváří množství příležitostí a příjmů mnoha firem. Za poslední tři roky prochází dynamickým vývojem, během kterého se zbavil mnoha kritizovaných nedostatků, získal moderní editor Gutenberg a v poslední době vizuální úpravy celého vzhledu. To vše usnadňuje používání laikům, a nebrání profesionálům.

Moderní aplikace s komunitou

WordPress bývá často zmiňován jako nástroj ideální pro vyřešení mnoha situací, nebo jako nástroj naprosto nevhodný. Může být použit v komerční sféře, ve státní správě a samosprávě, stejně tak ve školství, na velké weby, e-shopy nebo na nevýznamné soukromé blogy. Pochopitelně zcela záleží na kvalitě úprav a způsobu nasazení. Možnosti jsou široké a na konferenci se díky přítomným odborníkům seznámíte s různými situacemi z praxe.

Konference pomáhá majitelům webů

Smyslem konferencí jako WordCamp je vzdělávat uživatele WordPressu a majitele webů, kteří jej používají, v dlouhodobém horizontu pak kultivace online a e-commerce prostředí. Konferenci pořádají dobrovolníci a členové komunity, je součástí celosvětové sítě oficiálních konferencí WordCamp, které se konají v různých zemích světa. Aktuální termíny můžete vidět v administraci svého WordPressu. Účast na konferenci je bezplatná.

Registrujte si místo

Konference probíhá na online platformě Hopin, registrujte se prosím nyní. Začátek je v sobotu 26. února v 9:15 a probíhá po celý den. Kontakt na organizátory je uveden na stránkách akce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).