Hlavní navigace

Lenovo ThinkServer RD650: Špičkový 2U rack s maximální škálovatelností

Ohromující kapacita interního úložiště, maximální škálovatelnost a více konektivity než kdykoliv předtím. To jsou výsledky inovativního designu nového Lenovo ThinkServer RD650.
2. 9. 2015

Sdílet

Jedním z důležitých faktorů při výběru nového serveru je jistá vize do budoucna. Firmy často potřebují jistotu, že jim nový server bude svou kapacitou a výkonem za rok nebo za dva stačit. Široké možnosti škálovatelnosti jsou jednou z hlavních předností serveru Lenovo ThinkServer RD650. Tento server v provedení 2U racku je na trhu dostupný ve třech základních variantách, vzájemně se lišících množstvím a typem diskových šachet. ThinkServer RD650 je připraven pro provoz až dvou 18ti jádrových procesorů série Intel Xeon E5–2600 v3 a nasazení až 768 GB DDR – 2133 MT operačních pamětí.

Podmínce vysoké škálovatelnosti je podřízen i způsob vnitřního uspořádání komponent, ve kterém je dostatek prostoru pro rozšiřující prvky. Volitelně jsou dostupné například dvě přídavné enterprise M.2 SSD karty pro bezpečné bootování, modul iKVM nebo bezpečnostní čip TPM. Maximální konektivitu zajišťuje slot AnyFabric, který lze osadit kartou s kontektivitou, kterou si zákazník zvolí – ať u se jedná o Ethernet, 10Gb Ethernet, Fibre Channel a další. Server také obsahuje dedikovaný Ethernet slot, který slouží jako management port.

O důkladný odvod tepla se stará šest redundantních hot-swap ventilátorů (při používání jednoho procesoru jsou použity pro úsporu energii jen čtyři), přičemž chlazení pomáhají také pasivní chladiče, umístěné v oblasti procesoru. Tyto chladící prvky ochlazují server i při velkém zatížení, takže může spolehlivě běžet za teploty až 45°C, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Ventilátory navíc vynikají tichým chodem a lze je snadno vyměnit za běhu. U serveru RD650 je navíc nasazena nová generace energeticky úsporných zdrojů s účinností až 96%, která vyniká minimálními energetickými ztrátami, díky čemuž snižuje celkové náklady na napájení serveru, jenž se se svými rozměry dá snadno integrovat do běžně dostupných rackových skříní.

Pro pohodlné nastavení a instalaci operačního systému je připraven nástroj Lenovo ThinkServer Deployment Manager, který uživatelům usnadňuje instalaci operačního systému i veškerých potřebných ovladačů serveru. Pro vzdálený přístup lze použít také aplikaci System Manager, která v Advanced verzi umožňuje i plnou vzdálenou správu včetně vzdálené plochy odkudkoliv.

ThinkServer RD650 je špičkové řešení, přinášející vysokou spolehlivost a kvalitu značky Lenovo. Své uplatnění najde například ve středně velkých organizacích ze segmentu výroby, služeb, zdravotnictví či veřejného sektoru. Spolehlivě zastane i procesy virtualizace, plynulý provoz podnikových aplikací, a poslouží jako databázový server schopný obstarávat náročné úkony. Více informací na www.thinkserver.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).