Hlavní navigace

Lenovo ThinkServer TS140: skvělý výkon v kompaktním provedení

Lenovo ThinkServer TS140 je se svým výkonem a efektivitou ideální volbou pro firmy, které začínají se servery.
9. 1. 2017

Sdílet

Podnikatelé a především firmy jsou jedni z nejčastějších uživatelů výkonných serverů, které zastávají řadu důležitých funkcí. Pro malé podniky či firmy, které se servery teprve začínají, jsou nejvhodnějším řešením menší zařízení typu tower s dobrým poměrem ceny a výkonu.

Jednoprocesorový server ThinkServer TS140 poskytuje vynikající výkon a výbavu v kompaktním provedení typu tower. Jeho energeticky efektivní platforma podporuje více jader, paměti a datové kapacity v šasi, které lze snadno obsluhovat a umístit i do stísněných prostor.

Ve svém těle kombinuje výkon 4jádrového procesoru z rodiny Haswell, Intel Xeon E5–1226 v3, snadno použitelné softwarové nástroje a hlavně bezkonkurenční cenu na úrovni desktopů.

Stejně jako ostatní produkty z rodiny ThinkServer, vyniká i tento server výjimečnou spolehlivostí a důrazem na dlouhou životnost. Jeho pokročilá architektura je synonymem pro vyšší výkon při stejné frekvenci i pro optimalizovanou spotřebu.

Server je již v základu vybaven dvojicí pevných disků s celkovou kapacitou 2 TB, kterou je možné rozšířit pomocí dalších dvou 3,5" pozic. Dalším důležitým prvkem pro výkonnost celého serveru je operační paměť typu DDR3 s kapacitou 4 GB, již je možné rozšířit o volitelné paměťové moduly UDIMM pomocí 4 slotů až na 32 GB. Důležité síťové spojení udrží gigabitová síťová karta a samozřejmostí je také pokročilý dálkový management Intel Advanced Management Technology.

Nespornou výhodou tohoto kompaktního serveru je také mimořádně tichý běh. V plném provozu vydává zvuk o síle pouhých 26 decibelů, což představuje menší hluk, než jaký je možné slyšet v běžné knihovně. Můžete jej tedy bez problémů klidně umístit přímo do prostředí kanceláře. ThinkServer TS140 pomáhá také firmám snižovat energetické náklady a ekologickou stopu. Podobně jako další modely získal i tento server certifikaci Energy Star.

V nečekaných situacích či v případě poruchy nabízí Lenovo pro své servery základní tříletou záruku a podporu typu Next Business Day. Dojde-li k výpadku, přijde na řadu široká škála servisních služeb, které dokáží garantovat dostupnost dílů, dobu odezvy a opravy a tím zkrátit výpadek a jeho dopad na minimum.

Více informací najdete na www.lenovo.cz