Hlavní navigace

Líbímseti.cz chce stavět na ověřených uživatelích. Proto zavedlo mojeID

Líbímseti.cz není třeba dlouze představovat – sociální síť, která nabízí prostor k seznámení s lidmi, a největší portál svého druhu na českém internetu.
19. 9. 2011

Sdílet

S velikostí portálu a charakterem nabízených služeb se ale pojí i několik problémů, které provozovatelé Líbímseti.cz intenzivně řeší. Týkají se především identit a k jejich řešení výrazně přispěla implementace systému mojeID.

Stejně jako u nejrůznějších diskusních fór jsou to především problémy spojené se zakládáním dvojích účtů, které umožňují obcházet pravidla užívání služby. MojeID přináší provozovatelům Líbímseti.cz důležitý obranný prvek, a to certifikaci uživatelů. Každý certifikovaný uživatel po založení účtu mojeID získá ve svém profilu speciální ikonku, díky které mají ostatní uživatelé jistotu, že se nejedná o podvodníka. Druhým, ale neméně významným přínosem služby mojeID, je snadnější přihlašování uživatelů na stránky Líbímseti.cz, a to díky jednotnému logování na více českých webů.

Myslíte-li, že zavedení mojeID do systému takto velkého portálu nebyla levná záležitost a implementace zabrala hodně času, mýlíte se. Díky zkušeným programátorům v Líbimseti.cz netrvalo zavedení mojeID více než týden a proběhlo relativně hladce. Objevilo se sice pár drobných komplikací, ty se ale podařilo vyřešit v rámci komunikace s CZ.NIC, které službu mojeID provozuje od podzimu loňského roku.

Provozovatelé portálu Líbímseti.cz oceňují na mojeID především jeho jednoduchost – jednotná identita pro řadu českých webů. Proto v něm vidí přínos i pro další české weby. Je ovšem třeba, aby tuto službu nabídlo webů více, protože přínos služby roste s počtem webů, které tento systém používají.

Proč je mojeID dobré i pro vás?

Služba mojeID přináší poskytovatelům řadu výhod. Tento systém například jako jediný v rámci českého internetu nabízí možnost plné validace konkrétního uživatele. Díky tomu mohou například provozovatelé on-line obchodů eliminovat falešné objednávky, protože zboží objednané přes mojeID dodají na skutečnou adresu skutečného zákazníka.

Zároveň mojeID výrazně zvyšuje komfort při používání dané služby. S účtem v systému mojeID uživatelé nemusí opakovaně procházet procesem registrace na jednotlivých službách a stále dokola vyplňovat ty samé údaje. Tam, kde mojeID podporují, se rychle a jednoduše přihlásí jedním přihlašovacím jménem a heslem, které získají při založení mojeID identity. Velkou výhodou služby je i možnost udržovat údaje o majitelích mojeID identit na jednom bezpečném místě a stále aktuální. MojeID je navíc zcela zdarma a jejím provozovatelem je sdružení CZ.NIC, respektovaná organizace, která se více než deset let stará o funkční a bezproblémový chod domény .CZ.

www.mojeid.cz – bezpečné a pohodlné přihlašování k webovým službám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).