Hlavní navigace

Macromedia Flash 8 a Dreamweaver 8 jsou tu

Firma Macromedia uvolnila finální verze svých produktů pro tvorbu webových stránek a interaktivních prezentací. Po dvou letech vývoje přišla na svět nová řada produktů, tentokrát s číselným označením 8. Novinek je celá řada - mezi ty nejzajímavější patří určitě speciální grafické efekty, možnost mixování videí ve Flashi a maximální podpora CSS ze strany Dreamweaveru.
19. 9. 2005

Sdílet

Zároveň se zahájením prodeje Macromedia uvolnila také 30denní zkušební verze programů, takže si níže popisované nástroje a funkce můžete otestovat sami.

Dreamweaver 8

Dreamweaver patří mezi nejpopulárnější a nejpoužívanější vizuální editory webových stránek, a to i v našich zeměpisných šířkách. Mezi jeho nesporné výhody vždy patřilo několik důležitých vlastností: generování velmi kvalitního kódu, podpora nejnovějších technologií a robustní editační funkce. Tyto vlastnosti si zachoval i Dreamweaver 8 a Macromedia mu dala do vínku také dlouhou řadu dalších vylepšení.

Maximální podpora CSS, komfortní editace kódu

Dreamweaver 8 obsahuje zcela nové jádro pro vizualizaci stránek na bázi CSS, které je dokáže přesně zobrazit již v editoru. Také interní editor kódu prošel omlazovací kůrou a nabízí nyní funkce srovnatelné s HomeSite.

1913
Zobrazení layoutu CSS stránky v Dreamweaveru

1912
Inteligentní skrývání části kódu

Podrobnější seznam novinek najdete na českých stránkách produktu, jeho cena je v rámci promoakce 13.490 korun bez DPH.

Flash 8

Macromedia Flash se v posledních letech stal synonymem pro multimédia na Internetu. A díky doplňkům typu ZINC V2 se stále častěji využívá také pro tvorbu multimediálních prezentací na offline médiích. Zde jsou dvě nejvýraznější novinky:

Video s alfa kanálem

Bezesporu nejefektnější novinou Flash 8 je přepracované video. Speciální kodek On2 VP6 dokáže zkomprimovat videa do neuvěřitelně malých souborů při zachování vynikající kvality. A díky podpoře alfa kanálu lze u videa „zprůhlednit“ pozadí a nahradit ho grafikou nebo dokonce jiným videem. Ostatně sama Macromedia této funkce využila v aplikaci nazvané Studio 8 Experience.

1910
Import videa s nastavením komprese

Flash pro mobilní telefony

Možnosti mobilních telefonů neustále rostou a s tím roste také poptávka po zajímavém obsahu. Ve Flashi si nyní můžete naprogramovat třeba mobilní hry nebo aplikace a pomocí integrovaného emulátoru různých mobilních telefonů si dokonce otestovat i jejich funkčnost.

1909
Emulátor mobilního telefonu

Podrobnější seznam novinek najdete na českých stránkách produktu, jeho cena je v rámci promoakce 19.900 korun bez DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).