Hlavní navigace

Malým podnikům rostou možnosti ve využívání mobilních telefonů

Nové technologie jsou ve světě byznysu vždy jako první dostupné velkým firmám. Časem však ceny klesají a moderní funkce začíná využívat čím dál tím větší podnikatelská veřejnost.
13. 2. 2017

Sdílet

Jednou z oblastí, která se v posledních letech široce rozmáhá, je využití mobilních přístrojů v pracovním procesu. Role přenosných zařízení, jako jsou chytré telefony či tablety, se posouvá z pouhé komunikační technologie na nástroj vhodný ke kompletní práci s dokumenty, od jejich vytvoření přes úpravy až po rozesílání a tisk. Právě služby mobilního tisku, tedy zadávání tiskových úloh z mobilních přístrojů, se v současnosti stávají dostupnějšími i pro malé firmy.

Pokročilé funkce jako standard

Například společnost Konica Minolta již uvedla na trh dva nové stroje – bizhub 266 a bizhub 306 – určené svými parametry přímo malým a středním podnikům, avšak již v základu vybavené funkcí mobilního tisku prostřednictvím aplikace PageScope Mobile. Novinkou, která byla dříve rovněž k dispozici pouze u finančně náročnějších zařízení, jsou funkce oboustranného tisku, síťová karta nebo řadič PCL.

Hardware vhodný pro malé podniky

Bizhub 266 tiskne rychlostí 26 stránek za minutu, bizhub 306 pak ještě o čtyři stránky rychleji. Obě zařízení lze navíc bezdrátově připojit k firemní síti, takže uživatelé nemusejí řešit propojení kabely. Kromě ovládání z mobilních přístrojů nabízejí oba stroje rovněž tisk dat přímo z USB zařízení nebo do něj lze naopak obsah skenovat. Jejich vstupní kapacita činí 1350 listů papíru a k dispozici je pět zásobníků, které umožňují spustit až pět různých tisků najednou bez nutnosti ruční obsluhy. I přesto si multifunkční

 Mobilní tisk pro všechny

Aplikaci PageScope Mobile lze stáhnout zdarma a je určena pro operační systémy Android, iOS a Windows 10. Umožňuje řídit a zadávat tiskové úlohy prostřednictvím mobilních zařízení a dále zefektivňuje a rozšiřuje spektrum služeb spojených s firemním tiskovým řešením.

Spojení přes Wi-Fi

Aplikace funguje na principu propojení s multifunkčními tiskovými zařízeními přes síť Wi-Fi. Ta jsou navíc automaticky vyhledávána a přímo nabídnuta k využití. Uživatelé tak mohou své dokumenty jednoduše tisknout nebo je naopak naskenovat přímo do mobilních zařízení, i když nejsou zrovna na svém pracovišti. Prostřednictvím složky „Moje dokumenty“ lze PageScope Mobile využít také pro ukládání, správu či zobrazení dokumentů a fotografií s možností okamžitého tisku a skenování.

Podpora cloudu

Moderní aplikace podporuje i dnes stále populárnější cloudové služby, jako je iCloud, Dropbox, Evernote, Google Drive a Office365. Uživatel má přístup k dokumentům, které jsou v cloudu uloženy a stejně tak do něj může dokumenty i přímo naskenovat. Samozřejmostí je i prohlížení webových stránek a jejich přímý tisk.

Jednoduchost a bezpečí

Navzdory velkému množství funkcí je aplikace velice jednoduchá a uživatelé nemusejí disponovat žádnými rozsáhlými IT dovednostmi. Přesto však nabízí i vysokou míru zabezpečení a lze ji nastavit tak, že je před odesláním tiskové úlohy nutné zadat uživatelské jméno a heslo. To zabraňuje případnému zneužití citlivých dat a přístupu neoprávněným osobám. Také účtování tisku je velice prosté, protože jednotlivé tiskové úlohy lze snadno přiřadit ke konkrétnímu uživateli.

Pohotový pomocník

Aplikace PageScope Mobile je vhodná především pro zaměstnance, kteří svůj mobilní přístroj často využívají namísto stolního počítače. V dosahu firemní Wi-Fi sítě mají neustále plnohodnotný přístup k multifunkčním zařízením a mohou pohotově řídit své tiskové úlohy i z aktuálního místa.

Různé formáty nejsou překážkou

Mezi podporované formáty samozřejmě patří nejpoužívanější Office dokumenty DOCX, XLSX a PPTX. Přímo z mobilu nebo tabletu lze rovněž tisknout fotografie a obrázky formátu JPEG, GIF, BMP, PNG,TIFF a dokumenty PDF včetně kompaktních a šifrovaných PDF souborů. Aplikace si poradí i s komprimovanými soubory typu ZIP.

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).