Hlavní navigace

Master Internet vybudoval nejmodernější serverovnu v Brně

Společnost Master Internet, s. r. o. otevřela v Brně dalších 250 čtverečních metrů telehousingových prostor. Doposud nejvybavenější brněnské datacentrum s názvem „Master DC“ poskytuje housing racků i jednotlivých serverů a klade si za cíl nabídnout zákazníkům špičkovou kvalitu služeb a vybavení za obvyklé ceny.
10. 9. 2007

Sdílet

Umístění datacentra se nemění, zůstává v budově Kovoterm na ulici Cejl. Vybavení datacentra je na evropské úrovni, zahrnuje špičkové UPS a dieselagregát, přesnou klimatizaci, kamerový systém a moderní plynové hašení. K datacentru poskytuje Master Internet jako standardní služby nonstop technickou podporu na místě, reboot zásuvky.

schéma Master Internet

O společnosti Master Internet

Master Internet, s. r. o. je na trhu již od roku 1996. Jako jedna z mála lokálních ISP má k dispozici vlastní celorepublikovou síť na optických vláknech, která dnes umožňuje nabízet kompletní portfolio internetových služeb na špičkové úrovni. Vedle serverhousingu je to zejména IP konektivita, pronájem ethernetových okruhů a lambd. Síť Master Internet je postavena na technologiích firmy CISCO s plně redundantní architekturou. Společnost je přítomna ve výměnných centrech NIX (Česká Republika), SIX (Slovenská republika) a jejími zákazníky jsou významní čeští ISP a webhostingové společnosti. Zahraniční konektivita je zajištěna přes sítě Lambdanet, Level3 a Tiscali.

Od března 2007 Master Internet nabízí službu 10GE (10 Gigabit Ethernet) pro koncové zákazníky. Jedná se o nejrychlejší ethernetový standard současnosti. Tato nová síťová technologie umožňuje realizovat nové služby síťe jako Video on Demand a grid computing. Připojení k 10Gbit portům je možné realizovat v datových centrech v Praze, Brně a v přístupovém bodě SIX Bratislava, který byl společností vybudován v únoru letošního roku.

Více informací najdete na www.master.cz