Hlavní navigace

Merak MailServer 8.2 - řešení komunikace Made in Czech

Merak MailServer představuje poměrně unikátní produkt určený pro řešení elektronické komunikace v rámci lokálních počítačových sítí i v prostředí Internetu.

Sdílet

Komplexní řešení

Pokud je Merak MailServer implementován včetně všech svých doplňků, představuje komplexní komunikační řešení, které ve své třídě pravděpodobně nemá obdoby. Kromě vlastního poštovního serveru lze zároveň implementovat také řešení pro spolupráci pracovních skupin a sdílení informací, nazvané Merak GroupWare. To představuje cenově dostupnou alternativu ke stávajícím groupwarovým řešením. K uloženým informacím je možné přistupovat jak prostřednictvím webového rozhraní, tak pomocí programu Microsoft Outlook. Merak WebMail umožňuje uživateli přístup k elektronické poště pomocí internetového prohlížeče nebo libovolného zařízení schopného pracovat s mobilním obsahem. Rozhraní produktu Merak WebMail je postavené na skriptovacím jazyce PHP a využívá svůj vlastní webový server. Datové přenosy mezi uživatelem a serverem jsou samozřejmě šifrovány, a to pomocí technologie SSL.

1923

Bezpečnost především

O ochranu uživatelů před nevyžádanou elektronickou poštou se stará Merak Instant Antispam, který představuje účinný nástroj proti nevyžádaným zprávám. Při filtrování zpráv tento nástroj využívá kombinaci pěti různých technologií – kromě technologie SpamAssassin, statických a bayesianských filtrů je to zejména technologie Challenge Response a technologie označovaná jako SPF (Sender Policy Framework). Proti virovým útokům jsou uživatelé tohoto poštovního serveru chráněni pomocí integrovaného antivirového systému Avast!.

Živá komunikace

Společnosti, které potřebují být ve spojení se svými zaměstnanci v reálu a nedůvěřují veřejným messagingovým systémům, mohou využít Merak Instant Messaging. Kromě peer-to-peer komunikace mezi jednotlivými uživateli, společného skupinového chatu či hlasové komunikace s využitím technologie Voice over IP toto messagingové řešení umožňuje také rychlou výměnu různých souborů. Výhodou tohoto řešení je, že uživatelé tohoto serveru mohou díky překladu protokolů komunikovat i s uživateli jiných mesagingových systémů, jako jsou ICQ, AOL, MSN a Yahoo.

Od SOHO po Enterprise řešení

Merak MailServer je díky svým parametrům a vhodně nastavené licenční politice plně škálovatelné řešení, které lze úspěšně využít jak v rámci malé domácí počítačové sítě, tak i v prostředí ISP či velké společnosti. S výjimkou verze Merak MailServer Lite, která je omezena na jednu doménu a 50 uživatelů, je tento produkt koncipován jako multidoménový a v rámci samotného poštovního serveru není omezen ani počet uživatelů. Pro nejnáročnější uživatele je určen produktový balík Merak MailServer Professional obsahující všechny již zmíněné produkty s prakticky neomezenou licenci na počet uživatelů. Merak má k dnešnímu dni na svém kontě přibližně 30.000 instalací a využívá jej více než 30 milionů uživatelů na celém světě.

Název produktu:
Merak MailServer 8.2
Výrobce:
IceWarp CZ
http://www.ice­warp.cz
Cena (dle typu licence):
Od 4600 Kč do 77.300 Kč bez DPH
 Plus:

  • vhodně nastavená licenční politika a nízká cena
  • administrační i uživatelské rozhraní v českém jazyce