Hlavní navigace

Microsoft staví hybridní svět

Cloud se už stává naprosto běžnou záležitostí, a to i díky hybridním řešením. Právě ta totiž umožňují kombinovat cloudové služby s vlastními datovými centry.
25. 10. 2016

Sdílet

Hybridní řešení vyhovují prakticky všem organizacím, protože tak mohou využít jak přednosti cloudu, tak své dosavadní investice do IT infrastruktury. Právě proto Microsoft vytváří všechny své služby jako hybridní.

„Hybridní cloud není trend, je to skutečnost, kterou využívá téměř každá firma,“ uvedl ve své úvodní řeči na konferenci Microsoft Tech Summit James Staten, ředitel pro cloud a firemní strategie společnosti Microsoft. Poslouchalo ho více než tisíc IT ředitelů, manažerů, ale i analytiků a novinářů z 50 evropských zemí, kteří do Prahy zavítali právě na tuto konferenci. Tato dvoudenní konference tak letos byla jednou z největších IT událostí v České republice. Kromě přednášek a prezentací připravil Microsoft pro účastníky přes 80 různých seminářů a více než sto technických labů, kde mohli během dvou dnů v polovině října probírat nejrůznější technické záležitosti s produktovými specialisty.

Hybridní systém přitom neznamená jen propojení mezi datovými centry a veřejným cloudem, skutečné hybridní řešení musí nabídnout naprosto konzistentní způsob použití napříč technologiemi a možnost využívat všechny služby a nástroje včetně bezpečnostních opatření.

„Naše bezpečnostní řešení umožňují zákazníkům v hybridním prostředí snadno spravovat jejich virtuální stroje, servery i aplikace. Nabízíme jim integrované bezpečnostní analýzy a reportovací nástroje, aby měli naprosto přesný přehled o tom, co se s jejich daty v kterémkoliv okamžiku děje,“ vysvětluje James Staten.

Azure pokrývá svět

Cloudová platforma Microsoft Azure je rozprostřena v celkem 38 tzv. Azure regionech – osm z nich je v Evropě. V loňském roce přitom Microsoft více než zdvojnásobil kapacitu svých center v Evropě a investoval do evropské cloudové infrastruktury více než tři miliardy dolarů.

„Microsoft má více certifikací, potvrzujících soulad cloudových služeb s právními předpisy než kterýkoliv jiný poskytovatel cloudových služeb. Přes 80 procent společností ze žebříčku Fortune 500 už dnes cloud Microsoftu používá,“ dodává James Staten. Předností usnadňující využívání je také otevřenost platformy Azure, kde nyní zhruba třetina serverů běží na Linuxu.

Analýza dat je další předností cloudu

Uživatelé dnes od cloudu mimo jiné očekávají pokročilé služby v oblasti analýzy dat a na ní založené predikce. „Zákazníci nám často říkají: Pokud cloud nenabízí analytiku, proč bychom ho měli využívat,“ říká dokonce James Staten a vysvětluje: „Inteligence skrytá v cloudu pomáhá zákazníkům proměňovat jejich podnikání. V minulosti trvala jakákoliv změna v nastavení systémů týdny. Tolik času dnes nikdo nemá. Namísto analýzy historických dat dnes manažerské rozhodování stojí na datech získaných v reálném čase a na predikci vývoje, kterou přináší strojové učení.“

Cloudové služby vedle prvků pokročilé analýzy a umělé inteligence také přirozeně zjednodušují práci prostřednictvím různých zařízení včetně mobilních telefonů, zvyšují produktivitu a zjednodušují firemní procesy a spolupráci v rámci organizace i navenek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).