Hlavní navigace

Možnosti bezhotovostních a bezkontaktních plateb rozšiřuje mobilní aplikace Sejf

Jízdenky, parkovné, dárcovské příspěvky a další drobné platby na 3 kliknutí v mobilu.
11. 11. 2013

Sdílet

Tam, kde byly dosud potřeba drobné mince, bude napříště možné k bezhotovostním platbám využít novou aplikaci pro chytré telefony SEJF od společnosti DIRECT Pay. Sejf nemá ambici nahradit platební kartu. Ideální prostor pro SEJF je naopak tam, kde kartou zaplatit nejde. 

Jde především o drobné platby jako např. nákup jízdenek na MHD, parkovacích lístků, poplatek za sjednání cestovního pojištění a další. Prostřednictvím Sejfu je možné okamžitě poslat dárcovský příspěvek na charitu přímo z mobilu bez použití DMS. Nadace v této technologii vidí velký potenciál. Je totiž pohodlnější pro dárce, ale také výhodnější pro obdarované, neboť darovanou částku obdrží okamžitě. K Sejfu se připojily nejvýznamnější nadace jako například Unicef, Konto bariéry, Kapka naděje nebo Český červený kříž. Aplikace má jednoduché a intuitivní ovládání, praktickým zůsobem využívá nativních funkcí chytrých telefonů. Umožňuje také posílání peněz z mobilu na mobil mezi uživateli sejfu. Transakce probíhají v reálném čase. Uživatel přitom nemusí být v místě prodeje, ale vybírá z přehledného katalogu tarifů jízdného nebo parkovného apod. Doklad o provedení platby – tedy platná jízdenka, parkovací lístek či třeba kupón na slevu do restaurace je uživateli doručen do telefonu.

Na Appstore či GooglePlay je Sejf ke stažení zdarma pro všechny uživatele smartphonů s platformou iOS od verze 5.0 či Android 2.3 a vyšší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).