Hlavní navigace

Na veletrhu CES si můžete virtuálně vyzkoušet zubní kartáček Oral-B iO

Světový veletrh spotřební elektroniky CES je místem, kde každoročně představují své inovativní novinky světoví leadeři trhu.
14. 1. 2021

Sdílet

V oblasti péče o krásu a zdraví uvedla společnost P&G svůj nejnovější model elektrického zubního kartáčku. Ten se oproti předchozím verzím vyznačuje především zcela inovativními funkcemi a minimalistickým designem. Využívá kombinace mikrovibračních pohybů štětinek a kulaté hlavy Oral-B. Jedná se také o první kartáček, který je poháněn magnetickým lineárním motorkem, prvním svého druhu. Tento revoluční prvek umožňuje čistit zuby efektivněji i na nedostupných místech, je bezpečnější pro citlivé zuby a dásně a výrazně tišší.

Jak kartáček funguje?

Kartáček je vylepšenou verzí svých předchůdců z řady 7 a 8. Ihned po zapnutí vás ráno i večer uvítá milým pozdravem. Poté se spustí 2minutové odpočítávání na čištění zubů – tento časový interval je všeobecně doporučován napříč zubními experty, a proto byl implementován i do kartáčku Oral-B iO. K dispozici máte celkem 6 různých čistících programů, například režim bělení, který napomáhá odstranění povrchových pigmentových skvrn způsobených konzumovanými nápoji a potravinami. Mezi další volitelné režimy patří: každodenní čištění, jemné čištění, péče o dásně a intenzivní čištění či na citlivé zuby. Každý z režimů je uzpůsoben tak, aby dokonale vyčistil zuby během 2 minut. Není tedy nutno programy kombinovat během jedné čistící fáze. Kartáček disponuje kulatou hlavou, u níž výrobce proklamuje šetrnost k dásním a efektivnější odstranění zubního plaku. Oproti běžnému čištění manuálním kartáčkem by měl Oral-B iO odstranit o 100 % více zubního plaku za předpokladu, že jej uživatel používá správně dle doporučení. 

Mezi další chytrá „udělátka“ patří senzor pohybu 3 D tracking a umělá inteligence, která vás během čištění naviguje tak, abyste neopomenuli ani těžko dostupná či lehce zapomenutelná místa a dosáhli tak při zubní hygieně optimálních výsledků. Současně vás kartáček upozorní na přílišný tlak při čištění, který by mohl přispívat k poškozování dásní. Vyvíjený tlak na dásně je na barevném displeji zobrazován třemi barvami: zelenou, bílou a červenou. Pokud váš čistící rituál proběhl v pořádku, odmění vás kartáček veselým modrým smajlíkem, který se zobrazí na displeji. Díky interaktivnímu displeji je taktéž poskytována okamžitá personalizovaná zpětná vazba. Kartáček je propojen s mobilní aplikací pomocí Bluetooth a upozorní Vás na nutnou výměnu hlavice či dobití. Dobíjí se pomocí magnetické nabíječky, a to z 0 na 100 % za necelé 3 hodiny. Součástí balení je kvalitní kompaktní cestovní pouzdro a stojánek na hlavice jako tomu bývalo i u předchozích modelů elektrických kartáčků Oral-B. 

Aplikace Oral-B iO

Aplikace slouží jako podpůrný program k efektivnímu čištění zubů a je dostupná zdarma jak na App Store, tak na Google Play. Během čištění se v aplikaci zobrazí virtuální horní i dolní čelist, na které je zaznamenáván aktuální pohyb vašeho zubního kartáčku. Po vyčištění si můžete zobrazit veškerá data, která uvádí, jak efektivní čištění bylo, jaká místa byla či nebyla opomenuta, jaký jste vyvíjeli tlak na zuby, dásně apod. Aplikace též vytváří grafy, které zaznamenávají trendy v čištění a osobní pokrok. 

Nedílnou součástí je individuální vedení a personalizované rady, které jsou založené na Vašich zaznamenaných návycích a přispívají k rychlejšímu osvojení správných technik péče o zuby a dásně. Aplikace včas upozorní na nutnou výměnu hlavice kartáčku a můžete si sami nastavit, kdy a jak vás bude aplikace upomínat. V sekci „výzvy“ si můžete zobrazit získané či dostupné medaile, které Vás budou motivovat ve správné péči o ústní dutinu. Medaili „ranní ptáče“ získáte za čištění zubů mezi 3:30 a 6:00 po dobu pěti dnů. „K zulíbání“ obdržíte po každodenním čištění jazyka po dobu 3 dnů. „Třpytivá hvězda“ se z Vás stane, pokud správně vyčistíte všechny zuby v ústech a dosáhnete kompletní čistoty. 

V aplikaci se také dozvíte vše o jednotlivých programech čištění zubů a snadno si je nastavíte na svém kartáčku pomocí jednoho kliknutí. Používání aplikace v mnohém usnadní správné používání kartáčku a současně se stává takovým soukromým archivem péče o zuby. Díky aplikaci se nejen správně a efektivně starat o ústní dutinu, ale dostáváte i odborné rady a tipy. 

Vyzkoušejte si kartáček Oral-B iO virtuálně

V letošním roce se oblíbený veletrh CES musel přizpůsobit podmínkám epidemie a sociálního distancingu, a novinky tak jsou uváděny online a řada vystavovatelů přišla se skutečně zajímavými platformami. Mezi nejzajímavější z nich patří LifeLab od společnosti P&G. Návštěvníci si mohou po registraci na stránkách pglifelab.com vytvořit vlastního avatara, který jim umožní vstoupit na virtuální platformu. Jako avatar mohou poté prozkoumat výstavu a virtuálně si vyzkoušet řadu technologií a inovací, které Procter & Gamble uvádí na trh. Zúčastnit se můžete také živě vysílaného programu, jehož rozpis je k dispozici na webových stránkách pglifelab.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).