Hlavní navigace

Největší internetový prodejce v ČR mění název

Chrudim, 31. března 2008 Scéna českého internetového obchodování zaznamenává významnou změnu. Největší tuzemský hráč co do počtu objednávek totiž vstupuje na trh pod zcela novým názvem. Původní společnost NATURAL MEDICAMENTS s. r. o. dnešním dnem nahrazuje akciová společnost VIVANTIS. Změna jména a právní formy souvisí s expanzí obchodních aktivit a rychlým ekonomickým růstem.
16. 4. 2008

Sdílet

Vivantis III.

Společnost NATURAL MEDICAMENTS s. r. o. vznikla v roce 2002 a její primární aktivity směřovaly především do oblasti péče o zdraví. V tomto oboru se prosadila například s originálním přírodním preparátem pozitivně ovlivňujícím potenci Eregma MAX power. Postupně se však činnost společnosti zaměřovala především na internetový prodej a v současné době provozuje největší internetové obchody ve svém oboru: www.parfemy.cz, www.hodinky.cz, www.krasa.cz, www.prozdravi.cz, www.nakupnicen­trum.cz, jejichž rozsáhlý sortiment se pohybuje v řádu desetitisíců položek. Právě proto dospěla společnost k rozhodnutí nahradit původní název zcela novým, který by její současné obchodní aktivity zastřešoval.

„Jedná se o logický krok ve vývoji společnosti z hlediska jejího vnitřního fungování, ale i ve vystupování navenek. Původní název odrážel naši prvotní činnost v oblasti péče o zdraví, zatímco název VIVANTIS je univerzálnější a pokrývá všechny naše činnosti,“ vysvětluje předseda představenstva Martin Rozhoň důvody, jež firmu přiměly k transformaci a k novému názvu odvozenému od latinského slova „viva“ (sláva).

„Změna právní formy na akciovou společnost umožní kvalitnější řízení s jasnou definicí zodpovědností v rámci firmy a decentralizací řízení z jediného jednatele na tříčlenné představenstvo, potažmo dozorčí radu. Logickým důsledkem je pak také zvýšení důvěryhodnosti vůči obchodním partnerům a zákazníkům,“ dodává Martin Rozhoň. Současně s transformací vznikl korporátní web www.vivantis.cz, kde jsou zveřejněny podrobné informace.

Internetové obchody společnosti VIVANTIS a. s. obsloužily již více než 500 000 zákazníků, měsíčně je navštíví v průměru přes milion návštěvníků. Společnost VIVANTIS a. s. je členem Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

Změny mají Vivantisu během příštích let vynést ještě stabilnější pozici na trhu v oblasti internetových obchodů. Společnost se základním jměním 10 milionů korun předpokládá, že pod novým názvem letos dosáhne obratu kolem 430 milionů korun.

O společnosti VIVANTIS a. s.

Přední internetový prodejce VIVANTIS a. s. provozuje několik úspěšných specializovaných obchodů: www.hodinky.cz největší internetový obchod s hodinkami 5 000 výrobků od 60 značek
www.parfemy.cz největší internetový obchod s parfémy 4 000 výrobků od 150 značek
www.krasa.cz největší internetový obchod s kosmetikou 5 000 výrobků od 80 značek
www.prozdravi.cz největší internetový obchod s produkty pro zdraví; 1 000 výrobků od 100 značek
www.nakupnicen­trum.cz největší internetové nákupní centrum 80 000 výrobků od 800 značek

Současně společnost provozuje portály:

www.prodamy.cz portál pro ženy o všem, co je zajímá
www.celostnime­dicina.cz portál o zdraví z pohledu celostní, přírodní a alternativní medicíny

Společnost VIVANTIS a. s. umožňuje také participaci dalším subjektům prostřednictvím www.provizni-system.cz. Svým partnerům společnost doposud vyplatila na provizích více než 3 500 000 Kč.

O společnosti MEDIA1 CZECH REPUBLIC, s. r. o.

MEDIA1 CZECH REPUBLIC, s. r. o., je mediální a PR agentura působící na českém trhu od roku 2006. Přestože jde o mladou firmu, každý člen týmu má dlouholeté zkušenosti v oblasti PR a marketingu, které přenáší do podnikání klientů. Filozofií společnosti je serióznost, rychlost, soustředění se na výsledky a maximální podpora zákazníků, pro které pracuje.

Kontakt VIVANTIS

Martin Rozhoň
ředitel společnosti a předseda představenstva
rozhon@vivantis.cz
mobile: +420 606 270 089
Školní nám. 14, 537 01 Chrudim II
www.vivantis.cz

Kontakt MEDIA1 CZECH REPUBLIC

Petr Lesenský
PR & media director
petr.lesensky@medi a1.cz
mobile: +420 774 743 800
Jugoslávská 124b, 613 00 Brno
www.media1.czVivantis III.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).