Hlavní navigace

Někdo tomu říká CSR, někdo prostě „jen“ pomáhá. A co vy?

Společenská odpovědnost je v dnešní vyspělé společnosti stále častějším tématem. Řešíte ho i vy? Zajímá vás a chtěli byste pomoci a dělat i něco navíc pro své okolí?
8. 3. 2016

Sdílet

Řada firem se v dnešní době zabývá společenskou odpovědností. Některé z nich založily své nadace, jiné podporují neziskové projekty. Výjimkou nejsou ani programy pro zaměstnance, v rámci kterých mohou pomáhat tam, kde je potřeba, i ve vymezené pracovní době. Na druhou stranu můžete pomáhat i na „vlastní pěst“.

Ať už jste zaměstnancem v korporaci, majitelem firmy, freelancerem nebo maminkou na mateřské nemusí vám být lhostejné, co se děje kolem vás. Pomáhat jde tisíci různými způsoby. TUESDAY Business Network společně s T-Mobile Czech Republic pořádají v úterý 15. března v prostorách coworkingové Pracovny minikonferenci Společenská odpovědnost aneb Každý můžeme něco změnit. Uvidíte ty, kteří se nebojí měnit svět kolem nich.

Inspirovat se můžete těmi, kteří pomáhají. Přijďte si poslechnout jejich příběhy.

Na koho se můžete těšit?

Jana Hájková je specialistkou CSS procesů v T-Mobile Czech Republic. Ve svém volném čase se stará o mentálně a fyzicky postižené a pomáhá jim zapojit se do běžného života. Spolu s partou dobrovolníků pro ně pořádají různé volnočasové aktivity a události.

Jitka Jakubičková a její spolek AvantgArt se snaží oživovat a zviditelňovat konkrétní místa. Začátkem tohoto roku se pustila do obnovy zašlé slávy jedné z dominant Vratislavic nad Nisou – zauhlovací a vodárenské věže, ze které chce udělat kulturní a společenské centrum. Projekt podpořila částkou 70 tisíc korun Nadace Via a několikrát se v Zauhlovačce sešli dobrovolníci pomoci s úklidem interiéru.

Honza Dezort pracuje jako hlavní vyjednavač v Nadačním fondu Generace 21, která usiluje o záchranu 153 iráckých křesťanů. Navštěvoval uprchlické tábory v Iráku, vybíral zde uprchlíky, kromě toho se také významně účastnil vyjednávání s českým státem. Celé iniciativě věnoval tisíce hodin svého osobního času.

Vojtěch Paukner a Martin Kučera založili neziskový projekt, který dětem z dětských domovů plní jejich vánoční přání. Inspirovali se lokálními sbírkami hraček a využili možnosti světa internetu. Děti z oslovených dětských domovů sepsaly svá přání, a kdokoli jim je mohl splnit prostřednictvím webové stránky. V roce 2015 obdarovali 1 500 dětí z dětských domovů. Ve třetím a dosud posledním ročníku se podařilo klukům doladit celý systém do stavu, kdy projekt ve většině případů fungoval sám. Určitě se rádi podělí i o to, jak se jim podařilo dostat do podvědomí větších médií, například České televize.

Nejste lhostejní k tomu, co se děje kolem vás? Pak přijďte v úterý 15. března na večerní setkání plné inspirace a seznamte se s lidmi na podobné vlně.

Svá místa si rezervujte na webu akce Společenská odpovědnost aneb Každý můžeme něco změnit.

Patronem akce je T-Mobile Czech Republic. Tuto akci organizuje TUESDAY Business Network. Produkčně ji zajišťuje společnost Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).