Hlavní navigace

Neobvyklý nárůst počtu .eu domén

Doména .eu je mezi Čechy stále oblíbenější. Za poslední rok vzrostl počet .eu domén největšího provozovatele webhostingu v Česku společnosti WEDOS Internet, a.s. na dvojnásobek.
27. 5. 2015

Sdílet

Koncem dubna 2015 jsme pro naše zákazníky spravovali už 22.865 .eu domén.

Pokud se podíváme do naší databáze tak zjistíme, že celkem u WEDOS internet, a.s. bylo od 8. září 2010, kdy jsme zaregistrovali první .eu doménu, registrováno 35.263 .eu domén. 8.067 domén k nám převedli zákazníci od konkurence. 12.398 jejich majitelé neprodloužili a doména byla smazaná.

Zajímavý nárůst jsme však zaznamenali za poslední rok. Jen od dubna 2014 nám do správy přibylo 11.925 .eu domén. Jak ukazuje graf přírůstky jsou postupné. Nejedná se o žádný nárazový přesun většího množství domén ani reakci na slevu a nebo soutěž. 

Možná si říkáte, že za to může naše akce .eu doménu k webhostingu NoLimit zdarma. Něco pravdy na tom je. Spousta našich zákazníků této možnosti využije. Jiní dají ale přednost flash disku, tričku anebo období navíc zdarma. Záleží jakou akci pro naše zákazníky zrovna připravíme.

Domény však jejich majitelé prodlužují. Podívejte se na následující graf. I přes masivní nárůst registrací je počet prodloužení z minulého roku větší.

Čechům a Slovákům se .eu domény líbí a začínají je stále více používat. Doména .eu se stává stále populárnější. Velký vliv na to má zřejmě narůstající cena amerického dolaru, z kterého se cena nadnárodních domén vypočítává. Nárůst ceny eura přitom na výslednou cenu neměl tak velký vliv, protože .eu doména je levnější. V přepočtu si jí u nás můžete zaregistrovat za 65 Kč a prodloužit za 110 Kč.

Společnost WEDOS internet, a.s. Registruje a prodlužuje domény za nákupní ceny. Naši zákazníci za ně neplatí nic navíc. Ke každé doméně je služba Miniweb, kde si můžete udělat jednoduchou prezentaci o velikosti 100 MB zdarma a samozřejmě vedení DNS záznamu. Pokud vám nevyhovuje náš neomezený sdílený webhosting NoLimit anebo VPS s root přístupem využívající značkové SSD disky, můžete u nás mít .eu doménu registrovanou a směřovat jinam. Nic Vás to navíc nebude stát.

Pokud byste chtěli vyzkoušet naše služby, máme pro Vás 50% slevový kupón LUPA50EU na náš neomezený webhosting NoLimit. Samozřejmě s .eu doménou zdarma ;)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).