Hlavní navigace

Nespekulujte, expandujte!

Za hranicemi České republiky se nachází dalších několik milionů potenciálních zákazníků.
27. 1. 2020

Sdílet

Limitovat se českým trhem, když expanzí do zahraničí můžete několikanásobně zvýšit zisk vašeho e-shopu by byla škoda. Neplatí to jen pro velké, ale dnes už i malé a střední e-shopy. Své produkty v zahraničí již prodávají stovky e-shopů ze Slovenska i Česka, a to i díky službám, které poskytuje společnost Expandeco.

V současnosti nabízí Expandeco svým klientům nejen možnost jednoduše prodávat produkty do zahraničí, ale i propracované řešení reverzní logistiky. Reklamace a vrácení zboží pro vaši značku zajistí v rámci lokálního trhu, díky čemuž zákazník nemusí vracet či reklamovat zboží jeho zasláním zpět do Čech.

Od roku 2016 firma Expandeco kontinuálně roste. Krátce po expanzi do Maďarska a Rumunska přidala do svého portfolia i Polsko, Německo, Bulharsko, Chorvatsko či Slovinsko. Nedávno dokonce i Ukrajinu, kde začíná budovat interní kapacity pro lokální trh, který momentálně zkoumá a snaží se získat know-how z oblasti e-commerce, aby v tomto roce dokázala zajistit plnohodnotné služby právě pro tento trh. Aktuálně má Expandeco desítky zaměstnanců na Slovensku, ale i v zahraničí. Pobočky má v pěti zemích a poskytuje podporu v deseti jazycích.

Společnost rozběhla spolupráci už s více než 120 klienty. Mezi jinými i s firmami Astratex, Bibloo či Babynábytek. Zároveň nabízí komplexní řešení v oblasti zákaznického servisu. E-shopy si nemusí najímat vlastní zaměstnance. Společnost Expandeco pro ně vyřídí zákaznické telefonáty, maily, online chat, komunikaci na sociálních sítích nebo reklamace. Další populární službou je externí sběrné místo. Za zmínku stojí i dlouhodobá spolupráce s firmou Novesta či Notino.

Velmi nám pomohlo mít podporu pod jednou střechou a jasně dohodnutá pravidla. Hlavně i administrativní pomoc jako založení účtů, nalezení účetního v Rumunsku a podobně. Nebo například v Polsku nám Expandeco pomohlo s tím, že nám pomohlo najít dobrého dodavatele, se kterým spolupracujeme dodnes. Celkově takové ad-hoc věci, co jsme potřebovali řešit, tak jsme se obrátili na Expandeco a vždy jsme našli společnou řeč. “ říká Jakub Tovarňanský Therese.

Expandeco loni získalo významné ocenění od Deloitte. V kategorii Rising stars se umístilo na 3. místě v celém regionu střední a východní Evropy s růstem 1121%! Zároveň se může pochlubit stříbrným partnerstvím se SHOPTET.

,,Expandeco se po 5 letech existence stalo v rámci Česka a Slovenska pevnou součástí exportních strategií velkých i malých e-shopů. Tuto důvěru, kterou nám e-commerce trh dává nechceme zklamat, právě naopak – neustále se snažíme naše služby i země, ve kterých působíme rozšiřovat, abychom dokázali reflektovat na nové požadavky stále náročnějších zákazníků." shrnuje hlavní přidanou hodnotu svého modelu CEO Tomáš Vrtík. Váš e-shop nemusí být gigant na trhu, stačí zvolit efektivní směr expanze a svěřit svůj byznys do správných rukou. A proto nespekulujte, expandujte!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).